Školní koleje – BALAI

Poslední školní kolejí je BALAI.

Název odkazuje na kouzelnický sport, který má v Bradavicích dlouholetou tradici, pořádá se v něm mnoho turnajů a nesmí chybět ani v žádném školním roce ve škole čar a kouzel. Jedná se o famfrpál. Navíc mnoho studentů bradavic, kteří hráli za své školní koleje se stali profesionálními hráči a jsou velmi slavní. Vzpomeňme třeba na Ginny Weasleyovou (v současné době Potterovou) nebo Rodericka Plumptona, který hrál za tým Tutshillských tornád a dodnes drží rekord za nejrychleji chycenou zlatonku (bylo to tři a půl sekundy přesně).

Ve znaku má kolej Balai koště, které je nejdůležitějším nástrojem pro famfrpál a v pozadí můžeme vidět tornádo, které symbolizuje sílu a rychlost, dvě nejdůležitější vlastnosti pro každého famfrpálového hráče.

Barva jejich koleje je zelená, protože to je barva odhodlání a cíle, za kterým studenti této koleje neomylně míří.

Řediteli této koleje jsou madam ROLANDA HOOCHOVÁ, dlouholetá bradavická profesorka létání, která učí studenty nebát se létat ve vzduchu, ale zároveň mít ke košťatům úctu a respekt. Je pro ni důležité, aby studenti dodržovali pravidla a řád, ale zato všem měřím stejným metrem a nikomu nenadržuje. Druhým ředitelem koleje je slavný famfrpálový hráč VIKTOR KRUM, který sice studoval na čarodějnické škole v Kruvalu, ale během návštěvy Bradavic při slavném Poháru tří (čtyř) kouzelníků si tuto školu natolik zamiloval, že se rozhodl sem nastoupit jako učitel. Je docela náročný, ale snaží se ze žáků dostat to nejlepší. Je rád, když ho ostatní obdivují, což mu zůstalo z dob, kdy býval slavným famfrpálovým hráčem.

Studenti v této koleji jsou obvykle hodně cílevědomí a odhodlaní – když se pro něco rozhodnout, tak toho dosáhnou. Jsou vytrvalí a ne zřídka jsou dobrými sportovci. Často jsou ale také neposední, hodně rychlí, zbrklí a nevydrží na jednom místě. Nesnášejí nudu.

erb koleje