Den sedmý – celodenní výlet

Dnes máme k vyprávění spoustu zážitků! Hned po snídani jsme si do batůžků uklidili balíčky s jídlem (konkrétně: dvě housky, banán, sušenka a pitíčko) a vyrazili jsme na celodenní výlet – jeli jsme vláčkem a naše první zastávka byla Zruč nad Sázavou.
Cestou jsme se kochali kroutící se Sázavou pod námi a také jsme sledovali spoustu táborů na březích řeky a vodáky v jejím korytu. Ve Zruči už nás vítalo sluníčko pálící nad našimi hlavami (které byly důsledně přikryty čepicemi a klobouky 🙂 ). Nejprve jsme si prošli zámecký areál, který je moc pěkný a krásně udržovaný a pak jsme došli až na obrovské hřiště. Každý dostal kuličku na kuličkové dráhy, kterých tam bylo několik. Starší děti se zpočátku na prolézačky a houpačky trošku zdráhaly, ale netrvalo dlouho a celý tábor (vedoucí nevyjímaje) dováděl jak malé děti. Veškeré naše hraní dopadlo dobře a obešlo se bez jakýchokoliv zranění. Některé děti si pak ještě půjčily šlapací autíčka a dováděly na dopravním hřišti. Postupně jsme se přesouvali k nákupnímu středisku, kde probíhalo doplňování zásob a dobrot a také chlazeného pití, neboť stupínky na teploměru stále stoupaly, Po naplnění batůžků jsme se vydali na několika kilometrovou túru na zatopenou pískovnu v Horce. Tam jsme se ubydleli na břehu pískovny, zdlábli si připravené balíčky a dováděli jsme ve vodě. Velcí pískovnu dokonce s vedoucími několikrát přeplavali tam a zpátky, menší děti zase dostaly pár základních lekcí plavání. Zkrátka nepřišel ani ten zbytek, protože kohoutí zápasy a snahy o potopení vedoucích byly rozhodně zábavné! I když byla voda v pískovně teplá, tak jsme se potom slunili a hráli různé hry. Naše poslední zastávka před odjezdem vláčkem zpátky do tábora byl vodácký kemp, kde jsme si dali zmrzlinky. Odpočívali jsme po náročném dni a vlivem zmatku na českých dráhách jsme málem vlak zpátky nestihli 😀 nakonec však všchno dopadlo dobře a my jsme se naším spojem opravdu vydali zase na cestu zpět. Tentokráte jsme se však krajinou příliš nekochali, spíš jsme svá očka nechávali zavřená 😀
Po návratu do tábora zbyly síly jen na sprchu a na výýýbornou večeři – vepřový řízek s opečenými bramborami a zeleninou. Právě teď byl odhoukán nástup a po něm se chystá kino, jako příjemné zakončení příjemného dne.

Tak já běžím na ten nástup, ať se na mě nečekáááá… Ahoj TT (tábornice Té)