DEN 3 – opět ve vesmíru

Včerejší louže vysušilo slunce, což nám bylo k dobru při ranní rozcvičce netradičního slovního fotbalu. Dopoledne jsme zůstali ve svých oddílech a hráli jsme spoustu nových her – s šátky, na běhání, s míči, na týmy… nebo jsme vzpomínali na oblíbené klasické táborové hry jako je městečko Palermo, fotbal a přehazovaná. Někteří už si také užívali lodního bazénu. Čekala nás první výzva, což jsou nečekaná bonusová kola hry. Tu dnešní silovou vyhrál tým růžových. K obědu jsme tentokráte dostali rýži a maso s jogurtovou omáčkou.

         Po poledním klidu jsme s programem chvilku čekali, protože počasí si s námi pěkně zahrávalo. Nakonec se nám ale přeci jen podařilo vesmír prozkoumat. A co víc… pomocí navazování záchranného lana jsme získali startovací karty a také plán řídícího pultu lodi. Ovšem cesta pro něj byla hodně náročná a spletitá. Ale posádky na sebe mohou být moc pyšné – zvládli nebezpečný průlet vesmírnou mlhovinou, nezastavil je roj meteoritů ani špatná gravitace. Vše se prostě povedlo na výbornou a večer naši lodní robůtci vložili startovací karty do lodi a ta nás nasměrovala na planetu Uktápzop. Tak se na ni zítra podíváme. A protože jsme pořád ve hře, za dnešní splněný level získala nejvíce bodů oranžová posádka. Co nás asi čeká dál…?

         K večeři jsme měli zapečené těstoviny, a potom jsme všichni společně vyrazili na dřevo a užili jsme si společný večer u táboráku, dokonce s kytarami a zpíváním písniček. Byl to moc pěkný den.