DEN 9 – Planeta Oggy (doplnění zásob)

Ráno jsme se opět vrátili do běžného táborového režimu, a tak dnešní den začínal rozcvičkou – bohužel jsme se loučili s vedoucí Terezkou Š., která musí od příštího týdne zase pracovat, a ona si moc přála taneční rozcvičku, tak ji dostala. Hezky jsme si tedy po ránu zatrsali a pak snídaně. Dopoledne byli všichni se svými oddíly – malí hráli sportovní soutěže, a i přes velké kamarádství mezi dětmi byla chuť vyhrávat cítit všude! Střední holky si nejprve zasportovaly, poté své síly měřily ve velkých Dostizích! 🙂 Střední kluci se rozdělili na dvě poloviny a vyrazili na klasickou táborovou stopovačku, v cíli si pak postavili lodičky z kůry, brodili se potůčkem a pouštěli plavidla. Velcí zase donesli dřevo z lesa a připravili veškeré věci na táborák, který je naplánovaný na večer. K obědu byly bramborové knedlíky, červené zelí a maso.

         Po poledním klídku nás k sobě už opět volala hra! Tentokrát došly na lodi veškeré zásoby jídla. Robůtci z toho nebyli nadšení, ale co bylo horší – došlo ke vzpouře vedoucích barevných posádek a rozhodli se Siriuse opustit. Ostatní hráči tedy ze všech sil celé odpoledne sbírali různé potraviny, suroviny a kuchyňské náčiní. K večeři byl mexický guláš a po něm pro někoho možná překvapivé – vaření. Na dětech bylo, aby všechny suroviny bezpečně očistily, nakrájely či jinak připravily a potom se vše dávalo do velkého kotlíku, ve kterém se na ohni vařil skvělý buřtguláš. I když velké holky trochu pochybovaly, tak vaření proběhlo skvěle a spousta malých se chtělo zapojit také. Čas čekání na hotové jídlo jsme si krátili zpíváním, hraním na kytaru a přikládáním dřeva do ohně. Bylo to príma. A kulinářský výsledek stál také za to – mňamka! I tento level hry má svého vítěze – zelenou a za bonusové kolo hry získala 5 bodů do celkového hodnocení černá posádka. Gratulujeme, ale zdaleka však nekončíme, celotáborová hra pokračuje dál. Navíc se vrátili i naši vedoucí posádek – hrá…

         Vypadalo to, že den je u svého konce, ovšem když malé a střední oddíly odešly od ohně, tak bylo oznámeno, že velcí táborníci před sebou mají výsadek – tedy odvezení na neznámé místo a úkol – „dostat se zpět do tábora“ všichni zvládli. Máme prostě moc šikovné táborníky, ale teď už trochu bez energie… přejeme vám všem dobrou noc.