Doporučení ohledně PCR testů

Vážení rodiče, stejně jako vy netrpělivě očekáváme informace ke konání letošních letních táborů. Zatím jsou však jakékoliv upřesňující pravidla v nedohlednu. Dává nám však smysl doporučení českého skauta, a tak si ho dovolujeme sdílet a doporučovat dál 🙂 Pravděpodobně s tím podobně budou kalkulovat i naši vedoucí. Jakmile budou známy další podmínky a pravidla, jistě Vás budeme informovat. V nejbližší době se také můžete těšit na informace o plánovaném výletě, seznam doporučených věcí k zabalení a další informace. Tábor se blíží a naše přípravy i těšení se blíží k maximální hranici! :-))

„Doporučení pro skautské rodiče a vůbec všechny rodiče, kteří v létě posílají děti na jakýkoliv letní tábor. „Schovejte“ svým potomkům jeden PCR test na tábor! Budou jej nejspíš potřebovat.
Stále není jasné, za jakých podmínek se budou letní tábor konat, Ministerstvo zdravotnictví České republiky je bohužel dosud nezveřejnilo. Je ale velmi pravděpodobné, že pro účast na táboře (skautském i jakémkoliv jiném) bude třeba negativní PCR test (nebo očkování nebo prodělaná nákaza).
Od 1. června má každý zdravotní pojištěnec (tedy i děti) vedle antigenních testů nově nárok i na dva PCR testy zdarma za kalendářní měsíc. Doporučujeme „schovat“ si jeden PCR test pro potřeby odjezdu na letní tábor.
Cena PCR testu je nezanedbatelná a pokud by todina pro své děti již neměla k dispozici PCR test zdarma, mohla by jeho nutnost způsobit citelnou finanční zátěž. Pokud Vám to okolnosti umožní, schovejte si tedy jeden PCR test na dny před odjezdem na tábor.“