Info o táboře

Pobytový letní dětský tábor s celotáborovou hrou, do jejíhož tématu jsou laděné veškeré hry a aktivity. Děti jsou ubytovány ve třípokojových chatkách, které mají své vlastní sociální zařízení. Rozdělení do chatek pak probíhá podle věku a pohlaví. Výhodou chatek je také společný vnitřní prostor, který je možné v případě nepříznivého počasí využít k hrám. K tomu slouží také dvě klubovny umístěné ve velké kamenné budově, kde se nachází plně vybavená kuchyně, jídelna a také zdravotka s veškerými potřebnými léky a zdravotnickým materiálem. Tato místnost není dětem volně přístupná, je pod dohledem naší školené zdravotnice. Součástí budouvy jsou také pokoje marodky.

Během tábora je všem účastníkům zajištěná plná penze a stravování je zajištěno 5x denně v jídelně umístěné v kamenné budově. Snídaně probíhá formou bufetových stolů, kde mají děti na výběr šunku/salám, sýr (plátkový, mazací), máslo, zeleninu, marmeládu, med, cereálie, jogurt, mléko a pečivo. Dopolední i odpolední svačiny se nejčastěji skládají z ovoce, jogurtu či nějaké sladké pečené buchty z naší skvělé kuchyně. Oběd je dvouchodový – vždy je polévka a hlavní jídlo, večeře jsou teplé. Děti mají během celého tábora nepřetržitý přístup k pití a vedoucí na dodržování pitného režimu dohlížejí.

Tábor je primárně určený pro děti od 6 do 16 let.

Z hygienických důvodů nejsou během tábora možné návštěvy rodičů, ale jsme naštěstí poměrně digitalizovaní a každý den přidáváme krátké zprávy na naše stránky a zhruba jednou za dva dny se nám povede nahrávat i fotky, takže rodiče mají celkem aktuální přehled o tom, jaké tričko jejich děti zrovna nosí 🙂 Kromě toho je možné kdykoliv kontaktovat vedení tábora či jakéhokoliv vedoucího a získat všechny potřebné informace
o Vašich spokojených dítkách 🙂 Hlásíme se také na facebookovém profilu. Kromě toho nám jezdí každý den pošta a děti (I VEDOUCÍ!) určitě ocení krásné pohledy.


Termín?

Tábor se koná od pátku 12. 7. 2024 do pátku 26. 7. 2024.

Veškeré nezbytnosti kolem přihlášek a platby tábora prosím řešte s hlavní vedoucí Lucií Hanilcovou, či s táborovým koordinátorem v DDM Janem Štěpánem. Kontakty ZDE.

Doprava je zajištěna autobusem z Prahy – Karlínského náměstí, po domluvě s vedením tábora je možné dovézt dítě až na tábor, vždy o tom ale musí být informovaný hlavní vedoucí. Čas odjezdu bude upřesněný před táborem.


Jaký je program?

Náplní tábora je celotáborová hra, která je laděná do určitého tématu. Během celého tábora probíhají společné hry, v nichž jednotlivé oddíly soutěží proti sobě, ale také mnoho individuálních her, ve kterých děti získávají body pro svůj oddíl. Cílem tábora však je společně projít celým tématem, dozvědět se nové věci, naučit se novým dovednostem a především si užít zábavu a legraci tak, aby nám všem zůstaly společné nezapomenutelné zážitky. V programu jsou zařazené také jedno i vícedenní výlety, večerní diskotéky či táboráky doprovázené zpěvem a hrou na kytaru. Podle počasí se také chodíme koupat do řeky nebo bazénu, který je součástí našeho táborového areálu či splouváme Sázavu na nafukovacích kánoích. Hry a aktivity jsou postaveny tak, aby byly pro děti výzvou a daly jim možnost posunout se dál. Nikdo z účastníků tábora však není do žádné činnosti nucený a jsou respektovány jeho individuální potřeby a limity. Ostatně, každý z nás nějaké limity má… 🙂

Kdo tábor dělá?

Jsme parta dobrých přátel, studujících i pracujících mladých i trochu starších dospělých, kteří však nezapomínají na to, jaké to je být dětmi. Všichni jsme z nějakých táborů vyrostli. Baví nás bavit se a hrát si a přesně v takovém duchu tábor připravujeme. Více o každém z nás se dozvíte na stránce Vedoucí. Kromě mnohaletých zkušeností z táborů, zaměstnání či zájmových kroužků pro děti, pořádání volnočasových akcí, někteří výchovou vlastních dětí 🙂 prochází každý vedoucí před odjezdem na tábor pedagogickým školením. Pokud máte nějaký dotaz, stránka Kontakty je připravená právě pro Vás.

Součástí táborového týmu vedoucích jsou také dvě zdravotnice, které jsou k dispozici 24 hodin denně a účastní se veškerých aktivit. V případě potřeby jezdíme k lékaři do Ledče nad Sázavou, případně do nedaleké nemocnice v Havlíčkově Brodě. Kromě toho prochází každý vedoucí školením první pomoci a před odjezdem na tábor upozorňuje zdravotnice vedoucí na veškerá specifika či zdravotní omezení jednotlivých účastníků tábora.

Všichni z táborového týmu jsou připraveni plně a bezvýhradně se postarat o Vaše poklady 24 hodin denně po celou dobu tábora, a to nejen připraveným programem, hrami a aktivitami, ale především osobním přístupem s vlastním nadšením a porozuměním. Nechceme být učiteli ani vychovateli, ale stavíme se do role parťáků dětí a nabízíme jim nové možnosti a ukazujeme jiné zážitky.

Kde se tábor koná?

Název lokality je odvozen od zříceniny blízkého strážního hradu Chřenovice. Objekt našeho tábora leží na břehu řeky Sázavy nedaleko od trasy Posázavského pacifiku. Nejbližší okolí nám nabízí rozmanité prostředí k táborovému vyžití – v blízkosti máme les, louku i řeku. V areálu se navíc nachází několik víceúčelových hřišť, krytý bazén a ohniště. Nedaleko tábora je město Ledeč nad Sázavou, které poskytuje veškerou občanskou vybavenost. Kousek dál pak můžeme navštívit Světlou nad Sázavou, nebo třeba nejkrásnější úsek Sázavy – Stvořidla.

Mapa