Mimořádné zasedání Norrlandu

Ódinovy děti, čas se nachýlil a vikingský král Gulbrant Torsten Ragenvald Hermanson se sešel se svou radou Thing, aby prodiskutovali další osud naší drahé země – Norrlandu. Jak toto jednání dopadlo se dozvíte již 16. dne, měsíce sedmého, po západu slunce.

Mezitím si připomeňme všechny ušlechtilé činy, které náš král Hermanson vykonal pro Norrland. Jako nejstarší syn krále Ragnvalda a královny Freyry převzal vládu nad malou norrlandskou osadou Liteland, když mu bylo pouhých 16 let. Již za první tři roky své vlády, dokázal z této malé osady vybudovat třikrát tak větší město, které mělo i svůj vlastní přístav. Za padesát let jeho vlády se utkal v nejedné bitvě s různými nájezdnickými kmeny. V jednom zvlášť krvavém boji se mu podařilo získat nepřátelův zlatý štít, který od té doby nosí a neodmyslitelně k němu patří. Také se mu podařilo sjednotit všechny osady Norrlandu a došlo tak ke vzniku země, jak jí známe nyní. Se svou (nyní již zesnulou) manželkou Livy má šest dětí – Magnuu, Ase, Mikkela, Feyre, Torvi a Flokiho.

Celý Norrland nyní sleduje, co se bude v zemi dít dál. Jaké budou další Hermansonovy kroky? Možná už něco tuší kněžka Sigrid, která umí odhalit prastará proroctví třeba z run. Zajímá vás to také potomci severu? Pak se 16. dne měsíce sedmého připojte k našemu velkému zasedání…