Školní koleje – ERISED

První nově vzniklou kolejí ve Škole čar a kouzel v Bradavicích je kolej ERISED.

Vznikla na počest starého kouzelnického předmětu, kterým je slavné zrcadlo z Erisedu. To neodráží tvář, nehledí do budoucnosti ani se neohlíží za minulostí. Ukazuje kouzelníkovi pouze nejhlubší tužby jeho srdce, které se však pouhým pohledem do zrcadla nemohou splnit. Zrcadlo z Erisedu je trochu zrádné, může poskytnout útěchu a naději, ale stejně tak i pocit bezmoci a působit muka. Záleží jen na osobnosti. Není divu, že mnoho kouzelníků přišlo kvůli tomuto zrcadlu o rozum. Jiní však díky němu nalezli sílu změnit svůj osud. Není tak ani dobrým ani špatným předmětem, je přesně takové jako kouzelníci, kteří se do něj dívají.

Ve znaku koleje je zrcadlo, které nám umožňuje dívat se na sebe jiným úhlem pohledu a možná se i více poznat a odhalit tajemství minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Barvou této koleje je žlutá, která podporuje myšlení a představivost. Napomáhá také, aby se lidé uvolnili, dokázali lépe komunikovat a navazovat kontakty.

Řediteli koleje je známá bradavická profesorka jasnovidectví SIBYLA TRELAWNEYOVÁ, která už učí ve škole čar a kouzel mnoho let a za tu dobu poznala mnoho různých studentů. I když to možná na první pohled tak nevypadá, velmi dobře se vyzná v lidech a na první pohled pozná, co se v kom ukrývá. Druhým ředitelem je ZLATOSLAV LOCKHART, který se po vymazání paměti změnil. Přestal si vymýšlet nepravdivé příběhy (protože žádné nezná) a hodně se soustředí na to, aby byl dobrým kouzelníkem. Na druhou stranu je především u děvčat stále hodně oblíbený a jejich zájem mu nijak nevadí.

Studenti této koleje jsou trošku tajnůstkáři a neříkají vždy své myšlenky a nápady nahlas. Jsou však hodně zvědaví a rádi přicházejí věcem na kloub. Mívají skvělou představivost a také jsou empatičtí (tedy dokáží se vcítit do jiných lidí). Svým hloubavým přístupem ale někdy mohou působit pomale až líně. Neumí se rozhodovat rychle, zvažují vždy všechny možnosti.

Erb koleje