Školní koleje – FALCONIS

Předposlední školní kolejí je FALCONIS.

Jedná se o kolej nesoucí název podle kouzelného tvora gryfa, tedy poloorla a pololva. Je to velký a především velmi hrdý tvor, kterého může kouzelník velmi snadno urazit, pokud s ním nejedná podle pravidel a s úctou. Pokud se k němu čaroděj chová správně, gryf je hodný a poslouchá jeho příkazy. Stačí však malá chyba a gryfové dokážou kouzelníka velmi vážně zranit nebo dokonce zabít. Gryfové mají rádi volnost a svobodu a nejraději žijí v lesích u jezer.

Ve znaku koleje se nachází gryf, který je bájným tvorem a první zmínky o jeho existenci máme již z dob starověkého Řecka, kdy ho kouzelníci a čarodějové uctívali jako symbol hrdosti.

Barvou koleje je modrá, která symbolizuje oblaka a vzduch, ve kterém se gryfové cítí nejlépe. Tato barva přináší nekonečnou inspiraci a dává pocit svobody.

Ředitelkou koleje je FLEUR DELACOUR, která vystudovala Akademii čar a kouzel v Krásnohulkách, ale po tom, co si vzala Billa Weaslyho začala učit v Bradavicích. Je velmi krásná, ale také chytrá a odvážná o čemž svědčí i fakt, že se svým manželem byla v době Voldemortova návratu členkou Fénixova řádu. Studenti z ní mají velký respekt. Druhým ředitelem je bývalý bradavický student SEAMUS FINNIGEN, který měl během svých studií ve škole čar a kouzel speciální nadání na výbuchy. Neměl rád předepsané postupy ale zkoušel nové, neobvyklé věci. Jako učitel má pochopení pro všechny studenty, kteří občas porušují školní řád a snaží se jim pomáhat.

Studenti patřící do této koleje jsou stejně stateční a hrdí jako tvor v jejich znaku. Mají velkou odvahu a je pro ně důležitá svoboda. Téměř z ničeho nemají strach. Velmi důkladně si ale vybírají, s kým se budou přátelit. Často si myslí, že jsou ti nejlepší. Obvykle je moc nebaví učení z knih.

Erb koleje