Školní koleje – NIFFLER

Další novou bradavickou kolejí je kolej NIFFLER.

Ta získala svůj název podle chlupatého kouzelného tvora hrabáka. Hrabáci jsou velmi chytrá zvířata, která mají v oblibě všechny třpytivé předměty. Ty si ukládají do své velké kapsy na břiše. Jedná se o hodné zvíře, které není nebezpečné. Mnoho mudlů si myslí, že hrabák je ve skutečnosti černý ptakopysk, ale to se mýlí. Hrabáci byli v dávných dobách kouzelníky často zneužívání pro hledání pokladů v nebezpečných nebo zapomenutých a těžko dostupných místech. Proti takovému druhu práce se však mnoho kouzelníků postavilo a dnes mají hrabáci v kouzelnickém světě absolutní svobodu.

Ve znaku má kolej jednoho ze svých nejslavnějších hrabáků, totiž blízkého přítele známého kouzelníka Mloka Scamandra, autora knihy Fantastická zvířata a kde je najít.

Barva této koleje je oranžová, která je symbolem radosti ze života, který studenti této koleje mívají stejně jako hrabáci.  

Řediteli této koleje jsou bývalí bradavičtí studenti a přátelé Harryho Pottera – LENKA LÁSKORÁDOVÁ a NEVILLE LONGBOTTOM. Lenka Láskorádová nastoupila do profesorského sboru teprve nedávno a občas vypadá trochu zmateně. Opak je ale pravdou, Lenka má velmi dobrý pozorovací talent a ví všechno, co se kde děje. Neville se do Bradavic vrátí hned po ukončení školy a u všech žáků je hodně oblíbeným učitelem. Příliš nemluví, zato hodně naslouchá, co studenti říkají a vždy se jim snaží ze všech sil pomoci.

Studenti koleje Niffler bývají hodně chytří a obvykle patří k premiantům ročníku. Často jsou velmi optimističtí a jejich nejoblíbenější místností na hradě je knihovna. Někdy však svou chytrost mohou přeměňovat ve vychytralost a ovlivňovat a manipulovat jinými studenty. Nemají rádi tajemství.

Erb koleje