Už jen 3 dny! [foto]

Ahoj kovbojové! Do tábora nám zbývají 3 dny! 😲 Pouhé tři dny, což znamená, že už mají všichni všechno připravené… myslím, že všichni vedoucí si teď říkají KÉŽ BY!

Dnešní odpoledne/večer jsme strávili v jednom z našich „skladů“ 📦📦📦(rozuměj byt jednoho z vedoucích), kde jsme po celý rok (přinejmenším půl rok) shromažďovali mnoho věcí a teď je potřeba všechno probrat, protřídit a zařadit do správné boxu.
A co je ještě náročné? Komunikace s ostatními sklady (rozuměj byty ostatních vedoucích), kde jsme po celý rok (přinejmenším půl rok) shromažďovali mnoho věcí a teď… no vždyť to znáte  Je totiž potřeba, aby se na táboře všechny věci objevily v potřebném počtu a taky aby se na tábor vůbec dostaly! (Stále uvažujeme o objednání stěhovacích náklaďáků  )…

S tím souvisí další velké téma příprav a vůbec táborového života – skupinová konverzace.  To je taková věc… Přes rok je obvykle slyšet frekvencí několika desítek pípů za den… s přibližujícím se táborem se frekvence zvyšuje geometrickou řadou a pípy se ozvýají v množství stovek až tisíců za den. Je zajímavé, že spoustu důležitých věcí se v této konverzaci ztratí nebo přejde bez komentáře… ale pak jsou taková ta nedůležitá témata (💩) a o těch se mluví dlouhé hodiny…  A nejlepší debaty se samozřejmě rozjíždějí v momentě, kdy chcete balit nebo spát. Pozoruhodný jev je také používání hromadné konverzace v momentě, kdy jsme všichni spolu… To pak patnáctkrát pípne mobil, všichni ho vyndají a každý má pocit nutnosti odpovědět na příchozí zprávu. A rozjíždí se slušná debata lidí, kteří spolu sedí kolem jednoho stolu… 

Ono to je ale důležité, protože v hromadné konverzaci se:
1) domlouváme, kdo co vezme…
2) ujišťujeme se, že všichni mají to, co mít měli…
3) stěžujeme si, co ještě nemáme hotové…
4) pomlouváme naše nadřízené v práci a vzdycháme nad hromadou úkolů…
5) posíláme si vtipy…
6) brečíme, že nic nestíháme…
7) smějeme se ostatním, že nestíhají…
……………… a přesto všichni čekáme, kdy to zase zapípá, abychom si mohli přečíst novou zprávu!!! ❤️

(Během psaní tohoto příspěvku přišlo asi tak 50 zpráv, proto už budu končit, abych si to mohla vše přečíst, protože když ztratíte nit rozhovoru, tak můžete čekat taky dva dny, než se vám povede do rozhovoru vrátit…  )

Krásný den plný konverzací nejen na hromadných konverzacích přeje tábornice Té ☀️

Přeprava skladu

Domácí dílna

Skladní koutek