Vedoucí a hry – Kačka P.

Prosím, vaši pozornost, Podhradníci! Zkraťte si dlouhý podzimní večer (a nebo nedočkavé čekání na tábor) a podívejte se, jakou nejoblíbenější hru má naše vedoucí Kačka Pecáková. Ta je od letošního roku také novou táborovou zdravotnicí!

„QUARTO! Tato hra od vás vyžaduje zapojení veškerých mozkových závitů. Quarto je hra logická pro dva hráče, jejíž cílem je na hracím poli 4×4 postavit řadu kostiček, které mají jeden společný rys. Kostiček je šestnáct a každá je jedinečná. Má celkem čtyři znaky (velikost – velká x malá, barva – tmavá x světlá, tvar – kulatá x hranatá a povrch – hladká x děravá). Hra začíná s prázdným polem, první hráč podá jakoukoliv kostičku druhému hráči a ten ji musí umístit na herní pole. Druhý hráč podá další kostičku svému protihráči a takhle to pokračuje dál, až je na hracím poli spoustu řad kostiček a spoustu pravidel. Prohrává ten kdo, svému protihráči podá kostičku, kterou uzavře řadu čtyř kostiček s jedním stejným znakem (všechny jsou tmavé…). Ukážu to na příkladu – máme postavenou řadu tří kostiček, které jsou kulaté, jsem na řadě podávám kostičku protihráči, nesmím mu tedy dát kulatou, jinak by vyhrál. Dám mu tedy jakoukoliv hranatou a pokouším se ho zmást, aby mi nakonec dal tu kostičku, kterou se kterou bych mohla uzavřít řadu a vyhrát. Se hrou jsem se seznámila kdysi dávno na lyžáku a od té doby je se mnou opravdu těžké vyhrát. 😊“

Tak schválně, kdo si troufne na táboře Kačku vyzvat a nebo ještě lépe, kdo ji PORAZÍ? Má někdo z vás hru doma? Můžete trénovat  Děkujeme Kačce za představení hry Quatro a příští týden další TNS vedoucí!