Fotoden – Laura Budková

Je to trochu smutné, ale naše fotodny dnešním příspěvkem končí. Znamená to ale, že se nám přiblížil odjezd na tábor, což je rozhodně veselejší! 😊

Závěrem se tedy koukneme do soukromí Laury, která nás vzala na výlet do Vídně! (Jinak se totiž její den skládá jen ze školy a práce, což ji přijde trochu nezajímavé 😀)

Vyjeli jsme brzo ráno, a protože nás čekala dlouhá cesta autem, nesměla chybět zastávka pro kafíčko a nějakou tu dobrůtku.


Když jsme dorazili do Vídně a řádně se ubytovali, šli jsme navštívit nádhernou výstavu motýlů v Palmenhausu. Obrovský skleník, kde okolo vás lítá spousta různobarevných motýlků je skvělý zážitek na začátek naší cesty po Vídni.


Jelikož bez kafe nelze žít, nemohli jsme vynechat jednu z nejstarších kaváren a výrobnu dortíků, kde jsme měli možnost ochutnat pravý a nefalšovaný Sacher.


Protože jsme potřebovali pěkný fotky na istáč (protože kdo nemá fotky na síti, jakoby nikde nebyl), prošli jsme si vesničku s názvem Hundertwasserhaus, kde byly originální a navíc extrémně fotogenické domečky.


A pak přišel hlavní hřeb celého našeho výletu, kde moje vnitřní dítě naprosto roztálo a tou je výstava Harryho Pottera. Dojeli jsme do Bradavic, zkoušeli jsme si kouzlit a vařit lektvary. Ne jednou jsem měla na krajíčku a nejradši bych ve světě Bradavic zůstala napořád.


Abychom přeci jen lehli večer vyčerpáním, ještě nás čekala návštěva vídeňského Prateru. Tam jsme se povozili na obrovském řetízkáči, koupili si cukrovou vatu, podívali se na spoustu barevně osvícených atrakcí a konečně se pomalu vydali ku spánku na naše ubytování.