Den čtrnáctý – závod do Portmory, závěr tábora

Kovbojové a kovbojky zasílají poslední pozdrav z Podhradí. Celý tento příspěvek se bohužel nese v duchu „posledních“ věcí, neboť do konce našeho tábora už nezbývají ani dny, ale pouhé hodiny. Než však začneme být lítostivý, že nám letošní ročník opět utekl jako Sázava, podělíme se o poslední zážitky z celotáborové hry.Ráno jsme vyhověli přáním dětí a poslední (vidíte, zase to slovo…) rozcvička se konala v bazénu. Všichni jsme blbnuli jako malé děti a ranní vstávání a probuzení jsme si užili a nakonec to nebylo ani tak hrozné. A voda byla příjemně teplá, takže o zdraví našich táborníků (ani vedoucích 🙂 ) nemusí mít nikdo doma strach. Po snídani už se konalo poslední (dva) velké CT. Byl to závěrečný závod do Portmory. Všechny týmy se sešly na hřišti a prostřednictvím hry zvané běhací aréna se snažily o získání posledních pražců do železnice. Jelikož byly výsledky velmi těsné a všechny předchozí výkony týmů opravdu vyrovnané, rozhodoval dnes každý pidibodík, a tak se všichni snažili a dřeli jako koně. Každý se snažil přispět svému týmu co mu síly stačily. Těch nakonec nejvíce nalezli černí, kteří si svým vítězstvím v poslední (tři) etapě zajistili i výsledné první místo. Na stříbrnou pozici se po obrovském boji dostali modří a třetí místo získali červení. Na čtvrtém místě se umístil tým žlutých, který se i přes různé početní nevýhody rval jako kůň a ani na chvilinku v cestě za co nejlepším umístěním nepovolil. Všechny děti, především kapitáni týmů ale i jejich vedoucí si zaslouží obdiv, s jakým nasazením, chutí a silou šli do každé hry. Nikdy se nestalo, že by někdo nějakou hru vypustil nebo se nesnažil. Energie, kterou všichni celých čtrnáct dní sršeli je nepředstavitelná a my vlastně doteď nevíme, kde ji ty naši malí kovbojové a kovbojky brali, ale děkujeme jim za to!
Po závodech přišlo na řadu slavnostní vyhlášení a následně odměňování všech účastníků letošního westernového příběhu. Každý si vybíral z mnoha různých cen dle svého gusta a na závěr byly připraveny univerzální „dárkové“ balíčky, které obsahovaly různé drobnosti. Však ony se děti se svými dárečky jistě rády pochlubí, až dorazí domu.
Po nabitém dopoledni, kdy jsme uzavřeli naše táborové téma, jsme se nadlábli těstovinami s neapolskou omáčkou (byl to poslední – čtyři – oběd) a byl pravý čas na poslední (pět) polední klid. Odpoledne jsme pak byli přinucení balit a uklízet tábor… slibuji, že příspěvek dopíšu, ale právě teď se koná promítání táborového filmu a tam nemůžu chybět, tak zatíííííím….

Pouštění videí bylo skvělé, ale k tomu se dostanu… 🙂 Odpoledne tedy nebylo úplně zábavné, ale je třeba tábor uvést do původního stavu a zabalit si všechny věci domu, protože odjezd bude zítra velmi časný. Následovala poslední (juj nevím kolik) večeře, při které nás kuchyně pohostila opečenými brambory, řízky a zeleninovým salátkem. A večer už byl zase velmi rychlý – promítali jsme dětem jejich natočené reklamy a jako překvápko jsme přidali i dvě videa z flashky, kterou zítra dostanou se všemi natočenými snímky z celého tábora. Maminky a tatínkové tak uvidí, jak jsme se tu opravdu měli. (A měli jsme se paráááádně :)))) ). Děti byly celkem překvapené, když se viděly a jejich reakce byly úžasné. Jen škoda, že se společně nemůžeme podívat na celý film. Ale alespoň si ho všichni vychutnají doma. Po promítání jsme se přesunuli k táboráčku, kde jsme si všichni opekli buřtíky a s doprovodem kytary jsme přezpívali snad všechny písničky z táborového zpěvníku. Noc už se však nachýlila a i když jsme všichni moc chtěli tu poslední noc strávit pod širým nebem, tak počasí nám to nedovolilo a všichni si své poslední Podhradní sny necháme zdát ve svých postýlkách.

Těšíme se domu,  ale zároveň se nám nikomu nechce. Je to těžké odjíždět od tak skvělé party vedoucích a tak úžasných a inspirativních dětí, ale tak to chodí. Musí nám stačit příslib, že se tu za rok zase sejdeme znovu a užijeme si to nejméně stejně tak jako letošní rok… ale na pravé děkování bude ještě čas 🙂 (vedoucí teď už musí fakt začít balit, jinak to bude velký průšvih zítra… :-D)

Krásné poslední sny z Podhradí přeje celý táborový tým