Den desátý – Zlatá horečka

Tábor utíká neuvěřitelnou rychlostí a za námi už je desátý den. Jaký byl? Ráno jsme si zahráli na společné rozcvičce evoluci – byla to legrace (hlavně, když v nejnižších stádiích vývoje zůstávali vedoucí a ne a ne se posunout výš). Potom naše švédská snídaně a už honem na program, který byl více než nabitý!
Protože bandité ukradli všechny peníze stavebních čet, není možné, aby stavba železnice pokračovala dál. S tím se však týmy nesmířily a vydaly se do Skalnatých hor, kde by se podle ověřených informací měli nacházet staří zlatokopové. Několik jich na cestě opravdu potkaly a když se četám povedlo splnit jejich požadavky, prozradili jim zlatokopové různé způsoby, jak se dá zlato v horách získat. Nic však není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Zlatokopové jsou přeci jen trochu hamouni a dali týmům jen polovinu nápovědy. Otázkou je, kde seženou tu druhou půlku…
K obědu dnes bylo skvělé české jídlo: knedlo-vepřo-zelo a květáková polévka. Po poledním klidu měla následovat druhá polovina etapové hry, ale počasí tentokráte vyhrálo a nám se nepodařilo mu vzdorovat. Museli jsme tedy změnit program, ale nezoufáme. Máme velkou zásobu společenských her, a tak jsme spustili velká klání v Bangu!, Dixitu, Unu, Labyrintu, Ramsesovi II., Twisteru, Dobblu, Mlýnu, Carcassone, Telepatii, AZ kvízu, Prší, Kravách a ve spoustě dalších her.
Vydatný déšť bohužel zatím nepřestává, a proto jsme nucení přesunout dnešní večerní program, kterým měla být diskotéka. Tak snad zítra bude lépe. Hezký zbytek večera posílají táborníci z Podhradí.