Den pátý – usmíření se s indiány

Posíláme dobré ráno z Podhradí! Představte si, že v noci se v našem táboře projevili indiánští duchové a všechny naše děti zašmodrchali v jeden velký Gordický uzel. Naštěstí se všem povedlo se rozmotat a mohli jsme se nasnídat.
A poté už nás na svých stanovištích čekali indiáni, kteří nás zasvěcovali do lesní moudrosti – učili jsme se uzlovat, šifrovat, stopovat kamarády, poznávat stopy zvířat, pracovat s buzolou a mapou, rozpoznávali jsme kytičky, dostali jsme kurz zdravovědy a prakticky jsme zkoušeli první pomoc, dokonce jsme i rozdělávali oheň a dozvěděli jsme se spoustu nových informacích o lese. K obědu byla polévka s rýží a těstoviny s boloňskou omáčkou. Protože jsme se dopoledne hodně vyčerpali učením se a také velkým sluníček, polední klid jsme opravdu využili k odpočinku.
Odpoledne před námi stál velký úkol. Museli jsme dojít až k indiánům, získat smírčí oheň a donést ho ke společnému táboráku. Cesta k ohni však vedla přes různé indiánské zkoušky. Ničeho jsme se nebáli a do všech připravených úkolů jsme se vrhali téměř po hlavě, abychom indiánům dokázali, že si jejich mír zasloužíme. A to se povedlo, takže si nakonec plamínek odnesly všechny týmy a v pořádku ho dopravily až do tábora, kde společně s indiány zapálily velký oheň. U něj jsme se všichni sešli, hráli jsme na kytaru, zpívali jsme a taky jsme dost povídali a smáli se. Únava nás ale nakonec přemohla a tak jsme se uložili ke sladkému spánku a těšíme se na zítřejší den, který bude zase plný her a soutěží.

Fotogalerie

Smírčí oheň

Zapalujeme oheň

Selfie