3. den v Podhradí – zavlažujeme půdu

Další táborové ráno nás opět vítaly sluneční paprsky a my jsme začali den rozcvičkou, při které jsme se perfektně rozběhali. Potom výběr z bohaté snídaňové nabídky a už jsme vyrazili na druhou etapu celotáborové hry – protože je velké sucho, tak se týmy snažily získat na svá nová území co nejlepší systém zavlažování. Děti pracovaly na náhonu na mlýn, pomáhaly s lodní dopravou a hledaly správnou cestu skrze zrádnou bažinu. Velkým úkolem byl výlov vzácných vodních hlíz z bazénu, které pak musely smíšeňáky bezpečně dopravit do inkubátoru. Tento úkol vyžadoval hodně týmové spolupráce a správné koordinace a všem týmům se po nějaké době začalo velmi dobře dařit! A navíc byla velká zábava se na tento úkol dívat 🙂
K obědu nám dneska paní kuchařky připravily kuře na paprice s knedlíkem a po chvilce vypadala většina talířů, jako by je někdo právě vyndal z myčky. Po poledním klidu proběhlo vyhlášení vodní etapovky a do mapy přibyly další vlaječky podle obsazení vodních děl, toků a pramenů řek. Tím také všechny týmy získaly další bodíky. Po vyhlášení ještě proběhlo plnění bonusů a táborový program pokračoval sportováním a společnými hry v oddíle. Celý tábor se také postupně vystřídal v bazénu, kde jsme se potápěli, pinkali s míčem, hráli kohoutí zápasy a zlepšovali své dovednosti v plavání.
No a potom se to stalo! Asi jsme naším vodním cétéčkem přivovali vodu z nebe a zbytek odpoledne nám mráčky z nebe zavlažovaly veškerou táborovou půdu 😀 Nejprve pršely velké kapky, pak jemný vytrvalejší deštík. K tomu jsme měli skvělý zážitek – z tašek a kufříků jsme vytáhli holínky a pláštěnky a mohli jsme vyrazit na večeři, ke které dnes byly brambory s masem a zelenými fazolkami. Počasí se naštěstí umoudřilo a tak večer mohl král Heřman vyhlásit první hry, které dětem umožňují získavat lepší společenské postavení a šplhat po společenském žebříčku směrem vzhůru. Téměř všichni poddaní se úkolu zhostili se ctí a úplně všichni se stali podkoními, když se jim po (někdy delším) snažení podařilo hodit podkovu na kolík. Druhý úkol, který z dětí dělal měšťany spočíval v dobré orientaci ve slepé mapě a třetí možný postup byl na pozici řemeslníka, u kterého se peklo pravé staročeské trdlo. Den byl opravdu nabitý a táborníci usínali dřív, než jejich hlavy dopadly na polštář. Už jsme natěšení na zítřejší den.