DEN 10 – Planeta jednorožců

Včerejší večerní nebo spíše noční aktivita nejstarších dětí vysloužila celému táboru pozdější budíček a nerozcvičku, což se všem moc líbilo. Po snídani se táborníci věnovali hrám v oddílech – velké holky potřebovaly protáhnout svá těla, a tak se celé dopoledne věnovaly cvičení, józe a následně i relaxaci a tanci. Velcí kluci hráli společenské hry a střeďáci zkoušeli různé sportovní aktivity – mölki, pétanque, kroket, mikádo a fotbal. Holky společně probíraly nejnovější novinky z táborového dění a potom se v lese učily různé básničky. Malí kluci mají nevyčerpatelné zásoby energie, a tak většinu dopoledne strávili také na hřišti. Dokonce se snažili porazit výběr vedoucích v přehazované. Odměnou jim pak bylo zchlazení v bazénu. Malé holčičky se pustily do lesního umění a tvořily přírodní ornamenty a všemi smysly poznávaly své okolí. K obědu byly k všeobecnému nadšení buchtičky se šodó.

         Po poledním klidu si nás opět svolala hra a rozdělila nás do barevných posádek. Tentokráte hráči přiletěli k Jednorožčí planetě a museli ji pořádně prozkoumat. Aby však splynuli s jejími obyvateli, museli se obléknout co nejbarevněji. Týmy velmi rychle poznaly, že na planetě žijí velmi veselí jednorožci a další zvláštní, radostné bytosti. Celé odpoledne se proto děti i s vedoucími bavili, hráli hry, které si většina z nás pamatuje ze školky a soutěžili v různých sladkých či jednorožcích disciplínách. Vyzkoušeli si poznávání sladkých dortíků, absolvovali jednorožčí běh, vyzkoušeli si bonbonový výtah, lovili bonbonky z mouky, třídili sladkosti a pokoušeli se uhádnout co nejvíce hesel ze sladké, jednorožčí pantomimy. Bylo to hodně veselé odpoledne a dle nadšení a úsměvů všech zúčastněných si ho všichni užívali. Nejúspěšnější (možná to má nějakou souvislost s barvou planety) byla v plnění úkolů růžová posádka, která se stala vítězem. K večeři jsme si pochutnali na bramborové kaši a masových nugetkách.

         Dále nás čekal tradiční nástup a hra si připravila další bonusové kolo – tentokráte ještě bonusovější, neboť se výzvy mohli účastnit jen vedoucí. Jejich úkolem bylo vymyslet co nejvíce slov složených z písmenek slova „čistonosoplena“… byl to hodně napínavý boj, a ještě napínavější bylo vyhodnocování tohoto super úkolu. Nakonec jsme však spravedlivě určili vítěze, kterým se stal vedoucovský zástupce červené posádky. Tím si tedy připisují dalších pět bodů do celotáborového hodnocení. Zbytek večera pak zaplnily aktivity vedoucích – trénovala se gymnastika, pletly se copánky, cvičilo se a relaxovalo, tvořilo se umění z odpadu a sportovalo se.

         Velké a střední holky se rozhodly ještě splnit si velký táborový sen – spaní pod širákem. Přejme jim teplou noc plnou hvězdiček.