DEN 2 – vstup do hry, průzkum vesmíru

Ráno jsme se probouzeli do mlhy, ale to nám nebránilo v pořádné rozcvičce, u které jsme se dost nasmáli. Po snídani, hygieně a úklidu chatek se však začalo něco dít. Z různých míst v táboře jsme slyšeli takový zvláštní zvuk, a tak jsme se rozhodli vydat se za ním. Byla to dlouhá cesta, ale nakonec nás dovedl až k místu, kde jsme našli ukrytý zvláštní hrací plán. Cestou zpátky do tábora jsme zase slyšeli ty zvuky a díky nim jsme našli i hrací figurky a kostky. A pak to přišlo! Hodili jsme kostkou a vstoupili jsme do vesmírné hry Galakticus 42. Jak bylo velké překvapení, že jsme tu našli ztracené děti. Teď už jsou z nich sice dospělí, ale dlouho se jim nedařilo splnit první úkol hry. Až když jsme jim pomohli, tak jsme se všichni společně mohli posunout dál. Ale hra nám oznámila, že z ní také nemůžeme odejít a že ji musíme dohrát až do konce. No snad to stihneme do té doby, než se máme vracet domu. Aby nám to lépe šlo, tak jsme se rozdělili do barevných posádek a také důkladně prozkoumali naši vesmírnou loď Sirius. Máme tu spoustu nových věcí.

         K obědu byla rajská polévka a těstoviny se sýrovou omáčkou – mňam. Polední odpočinek a po něm jsme ve svých posádkách vyrazili na průzkum do vesmíru. Ale bylo to překaženo šílenou vesmírnou bouří, a tak jsme rychle spěchali zpátky do tábora. Úplně jsme to nestihli, takže následovala sprcha a sušení všech mokrých věcí. Po bouři se však vesmír opět uklidnil, ale my už jsme se do něj znovu neodvážili a věnovali jsme se hrám v oddíle.

         K večeři jsme dostali karbanátek s bramborami a teď se opalujeme na sluníčku a těšíme se na večer, protože nás čekají různé aktivity, které si pro nás vedoucí připravili.