10. DEN – chrámové školy a zhmotnění zla

V noci dopřáli bohové naší zemi příjemné osvěžení, avšak ráno už jsme se probouzeli do příjemného letního počasí. A aby byl dnešní den opravdu slaďoučký a pěkňoučký, tak jsme začali bonbonkovou rozcvičkou – pro získání bonbonu však nebylo možné používat ruce… no docela jsme se hned po ránu zasmáli. A s touto dobrou náladou jsme šli i na snídani.

Dopoledne jsme zůstali ve svých oddílech a věnovali jsme se různým činnostem – plavalo se v bazénu, hrály se společenské hry, střední holky odešly malovat antistresové omalovánky do lesa, starší střední holky se zase vydaly k hradu a také plnily svou workoutovou táborovou výzvu. Došlo i na malování a vyrábění. A co byla největší lahůdka tohoto dopoledne? Přece skvělá igelitová vodní klouzačka!!! Postupně se na ní vystřídal snad celý tábor a byla to opravdu legrace. Mnoho závodníků nedojelo, někteří vylítli na trávu. Jiní zase zkoumali, která značka sprchového gelu je nejklouzavější. Pak už jen namydlit a jet! Užíváme si zkrátka tábor přesně tak, jak to má být! 🙂
K obědu byly bramborové knedlíky, maso a špenát a do táborové kroniky je třeba zanést zprávu o tom, že byl pravděpodobně nastaven bramborknedlíkový rekord, který se skládá ze 30 snězených knedlíků. A jeho držitelem je Matěj H. z oddílu nejstarších kluků. Naštěstí všichni měli dostatečné velké porce a knedlíky nikomu nechyběly, takže rekordmanovi nezbývá než pogratulovat.

Odpoledne se všem Egypťanům otevřely opět chrámové školy a byla tak jedinečná možnost získat na nástěnku další z barevných nálepek ke svému jménu, ale také pro celý barevný tým. Některé disciplíny, jako třeba přelanění Nilu, magnetický rybolov, výdrž v egyptském trůně nebo skoky přes Nil byly stále v obležení… jiné jako třeba skoky přes švihadlo, hod nohou na cíl, umění zatloukat či mölkky“h“ si zase dodělávali poslední opozdilci a škola se pomalu uzavírala. Uvidíme, kterému týmu nakonec tyto individuální aktivity přinesou nejvíce bodů.
K večeři byly francouzské brambory.

V podvečer nás opět v táboře trochu navštívil déšť, a proto se oddíly slezly na chatkách a víceméně všichni hráli společenské hry nebo se jen tak povídalo. Když déšť ustal, tak jsme zase byli vypuštění ven. Pak už byla tma a zase nastal zvrat! K Egypťanům si našel cestu písař Thutmos, který vyprávěl o předchozím faraonovi tady v Egyptě, který byl moc hodný a vládl dobře. Aby zase došel klidu ve svém posmrtném životě, je potřeba ho zhmotnit. A to se stane tak, že týmy zjistí jeho jméno a pošlou ho po vodě Nil. A aby ho zjistili, museli se vydat do Údolí králů a zjistit, které jméno faraona cesta nepošeptala. Všechny týmy to krásně zvládly a na konci cesty společně zavolali jméno faraona Imhotepa řece. Chvíli se nic nedělo, ale potom… potom se na druhé straně řeky Imhotep zjevil (nutno přiznat, že trochu strašidelně) a trochu děsivě se nám vysmál. Těžko říct, jestli tohle jeho zhmotnění nám opravdu pomůže, nebo jestli to nebude ještě horší… jdeme s malinkým neklidem spát…