13. DEN – zkrocení zlé mumie

Dobré ráno! Dnešní den nás vítal sluníčkem a tak jsme vstávali s úsměvem a hlavně písničkou na rtech, protože k probuzení nám vyhrávala příjemná hudba. Ta se pak změnila v trochu energičtější a na rozehřátí jsme si dali taneční rozcvičku. Po překonání počátečního ostychu jsme si to užívali a dost jsme se nasmáli. Skvělý start dne pak završila skvělá snídaně.

Dopoledne si vedoucí pro táborníky připravili malé překvapení. Děti nejprve v táboře plnily rychlé a snadné úkoly, za které vydělávaly mince. Zkoušeli chytat tužku, stříhali kámen-nůžky-papír, hrálo se prší, házel se míček do kýble, tipování mince, kostky, sirky a další hazard. No a když vypršel čas na zbohatnutí, celý tábor se přesunul do lesa, kde část táborové týmu připravila pro děti lesní bar. Údiv a hvězdičky v dětských očích byly úžasné! Bar byl jen pro nás, takže jsme dodrželi všechna epidemiologická nařízení a moc jsme si to užili. Dětičky měly na výběr tři druhy vstupů a podle hodnoty si mohly vybrat ze sladkých pochutinek (jako sušenky, Fidorky, bonbonky), ze slaných to byl mix brambůrek a potom černá a oranžová limča. Kromě mlsání jsme všichni společně strávili moc příjemný čas. Děti si mezi sebou povídaly, a bylo moc pěkné sledovat, jak si mezi sebou půjčují mince na vstup a vzájemně si pomáhají. Více než o mlsání šlo o nečekané překvapení, nezapomenutelný zážitek a tu příjemnou atmosféru kolem nás. Po nějaké chvíli jsme ale byli vytrženi a navráceni do táborové reality, protože jsme se vraceli na oběd. Byla rýže s kmínovou omáčkou.

Odpoledne před námi stálo poslední egyptské dobrodružství. Zjistili jsme, že po celou dobu tábora jsme na nástěnce zobrazovali sesbírané body ze soutěží pomocí korků, což jsou posvátné pohřební amulety. A z těch je potřeba svázat kouzelný provaz, kterým můžeme chytit a zajistit mumijáka, než ho budeme vracet do sarkofágu a do pyramidy. Samozřejmě provaz vypadá příliš krátký, proto si barevné týmy raději ještě nějaké pohřební amulety dosbíraly. A světě div se, při návratu zpátky do tábora jsme opravdu potkali mumijáka, jak se nám jen tak týrnyxmýrnix prochází po táboře. Naši neohrožení velcí otroci se na něj ale vrhli a odvážní Egypťané ho potom provazem s amulety svázali. Společně ho pak uložili do pyramidy, ale rituál musí probíhat až při západu slunce, takže jsme zatím vyčkávali. Celý tábor se tak vydal na dřevo a velcí kluci nám připravili krásnou hranici a díky velkému množství dřeva jsme si užili dlouhý táborák.
K večeři bylo kuře na paprice s těstovinami a k druhé večeři byly buřtíky pečené na posledním letošním táborovém ohni… není snad lepší dobrůtky!

Dnešní večer ještě došlo k tajuplnému, magickému rituálu, při kterém se všechny oddíly snažily navrátit bývalého faraona Imhotepa zpět do hrobky a poslat ho do posmrtného života. Rituál vedly nejstarší děti a pomocí celého tábora a bylo to opravdu jedinečné. Nelze popsat, co se všechno dělo, protože to je potřeba zažít. Se závěrečnou větou rituálu „obraťte své oči k nebi a přejte duši klidný posmrtný život“ ale přeci jen každý mrknul nahoru a možná tam poslal i nejedno táborové přání přímo pro sebe! Věřme, že nám bohové Egypta pomohou a vše se nám splní…