14. DEN – naplnění našeho egyptského příběhu

Začal nám další krásný den a my (rozradostnění ze sluníčka) jsme se rozhodli poděkovat mu a taky všem bohům a dalším silám. Kluci se nejprve na jógové cviky tvářili trochu nedůvěřivě, ale nakonec jsme si krásně zacvičili všichni. Po protažení jsme se přesunuli na jídlo a posnídali jsme.

Dopolední program byl celkem jasný – začalo se s mírným balením, a pak se pořizovalo mnoho obrazového materiálu na památku. Udělali jsme fotky věkových oddílů, udělali jsme fotky smíšených oddílů a samozřejmě nemohly chybět ani společné obrázky celého tábora a pak vedoucovského týmu. Následovalo pak předávání diplomů všem úspěšným absolventům chrámových škol a přičtení posledních bodíků všem barevným týmům.
K obědu byly řízky s bramborem.

Po poledním klidu, který tentokrát dětičky využily k opalování, drobnému sportování a obyčejnému povídání, jsme si naposledy užívali bazénu. Táborníci v něm vybíjeli dostatek své energie, blbli a vůbec si to moc užívali. Částečně se také pořád balilo a ve velkém zápřahu byli vedoucí, kteří balili všechny své věci, které se najednou vyskytly… všude…
K večeři byly těstoviny se sýrovou omáčkou.

A po večeři byla jedna významná věc za druhou. Samozřejmě byl poslední nástup, na kterém jsme se všichni společně sešli a zhodnotili uplynulé táborové dny. Došlo také na vyhlášení umístění v celotáborové hře s celkovým pořadím: černá – žlutá – oranžová – růžová – zelená a letošními vítězi byli korunovaní červení. Všichni si vysloužili velký potlesk a obdiv, protože se opravdu celé dva týdny rvali o každý bodík. Odměnou byly drobné upomínkové předměty, diplomy, zmrzka pro všechny a pro vítěze speciálně vyrobené pyramidky s rokem tábora (foto dodáme!). Po vyhlášení ještě byly předány diplomy vedoucím (u toho jsme se dost nasmáli) a následovalo poděkování hlavní vedoucí Lucce Chybičce, jak jinak než v táborovém stylu, aneb „do vody, do vody“…
Následovala příprava diskotékového prostoru a začaly hrát první veselé písničky, které si užívaly především menší. Když se setmělo, tak přišlo naše velmi oblíbené sledování táborových videí a vzpomínání, co všechno jsme tu zažili. Bylo to dojemné, ale moc hezké i zábavné. Těšíme se, až budou dětičky sledovat videa znovu doma i s vámi rodiči :-)) Po kině jsme se opět vrátili na taneční parket a nejeden táborník téměř protančil své střevíce. Hudba hrála dlouho a ještě byla zpříjemněná vypuštěním táborového balónku přání. Snad se naše tužby splní 🙂 věřím, že mnoho z nich bylo přímo táborových. Diskotéka byla také moc příjemně stráveným časem, byli jsme tam všichni společně a užili jsme si to. Máme zase spoustu vzpomínek na další roky. Děkujeme!