2. DEN – PŘIVÍTÁNÍ V EGYPTĚ

Přestože večer jsme usínali v našem tábořišti vedle řeky Sázavy, ráno jsme se probudili v Egyptě! Poznali jsme to podle divného oblečení, ve kterém všichni chodili, a také podle rozcestníků, které se v táboře objevily a ukazují na různá místa – Chrám hojnosti, řeku Nil a především na Starou pyramidu. Snad všechna místa stihneme za ty dva týdny pořádně prozkoumat!

Hned po budíčku jsme si zahráli starou egyptskou hru na rozcvičení, šli jsme na snídani a potom jsme všichni byli povolaní na velké egyptské tržiště. Objevilo se totiž šest velmi zámožných egyptských občanů, kteří se rozhodli, že si nakoupí nové otroky na stavby svých domů, na různé práce i jen tak pro pobavení. Nebylo to však tak jednoduché, o některé otroky byl velký zájem a bohatí pánové se dohadovali, přehazovali a občas na sebe pěkně řvali. Nakonec zbylo šest takových divných, chabých, slabých otroků, ale i ty si pánové chtě-nechtě rozebrali. A protože jsou trochu nafoukaní a samolibí, rozhodli se vydat na špacír po Egyptě, aby jejich nové „zboží“ všichni náležitě obdivovali. Cestou museli otroci neustále svého pána chválit, nesli mu věci, ovívali ho a vůbec pro něj dělali spoustu otrocké práce – nosili vzácný mramor na stavbu jeho nového domu, dláždili mu k němu cestu barevnou mozaikou, zahřívali tričko na svých tělech, nosili vodu na svých hlavách a tahali těžký stavební materiál do kopce, kde stavěli pro svého otrokáře rozhlednu.
Cesta byla docela dlouhá a náročná, a tak se hned po vycházce šlo na oběd. Pochutnali jsme si na masu s fazolkami a bramborech a šli jsme si vychutnat polední klid.

Odpoledne pak děti zůstaly ve svých oddílech a měly různé činnosti – hrála se přehazka, fotbal, vybika, nové společenské hry, střední holky se vydaly hrát hry na louku a pak se brodily potůčkem. Celý tábor se taky vystřídal v bazénu a užil si spoustu potápění i létání vzduchem s gejzírem při dopadu. Všichni jsme se také pořádně seznámili s táborových řádem a potvrdili jsme jeho čtení podpisem, vlastní krví a nebo třeba otiskem prstu 🙂
K večeři jsme dostali šunkofleky, a poté byl chvilku čas na relax, na celotáborové aktivity a přátelení se. Večerní program pak zajistili vedoucí – nabídli různé činnosti, třeba balanceboard, vyrábění minisarkogáfů, retrohraní, Míšův táborový vlogísek, frisbee či výroba pexesa. Byl to hodně rozmanitý večer a hlavně hodně nabitý den, a proto se se soumrakem všichni postupně odebírali do svých pokojů a ukládali ke spánku.