3. DEN – NÁVŠTĚVA HROBKY

Ráno nás přivítalo slunce, čímž začal krásný den. Přes noc se však vedoucovský tým proměnil v různá egyptská zvířátka a nejprve bylo potřeba najít způsob, jak se pochytat. Když se to povedlo, tak se všichni opět proměnili do našich vedoucích a radostně jsme odešli na snídani.

Každý oddíl se pak věnoval svým vlastním činnostem – hráli se hry, probíhalo slunění, také mnoho sportovních her. Velké holky si pod vedením svého vedoucího Dana pořádně zacvičily a téměř celý tábor se opět vychlóroval v našem bazénu 🙂 Střední holky odešly z tábora hledat les (po mnoha kilometrech byly částečně úspěšné). Počasí máme stále krásné, svítí nám slunko, ale nejsou tu žádné tropické teploty, normálně fungujeme 🙂
K obědu jsme od paní kuchařek dostali rajskou s knedlíky. Nějaká skončila v našich břichách, nějaká na tričkách. Nu což… jsme přece na táboře! 🙂

Po poledním klidu se k našim družinám opět vrhli bohatí egyptští občané a chtěli nás zase využít k nějaké šíleně otravné otrocké práci, ale my jsme to pod vedením těch nejodvážnějších, nejchytřejších, nejlepších a největších z nás prostě odmítli!!! Odmítli jsme to tvrdou vzpourou a dokonce jsme své bývalé pány svázali a stali se tak svobodnými občany. Teda alespoň máme pocit, že jsme svobodní… Jenže naše skupiny teď nemají žádné peníze, což jsme vyřešili lišácky – rozhodli jsme se navštívit pyramidu, ty jsou prý plné bohatství. Jenže vstup do takové pyramidy, to není žádná sranda. Chrání ji totiž mnoho strážců, kteří mají připravené své pasti, aby se do hrobky nikdo nedostal. Na nás si však nepřijdou! Občas s vypětím všech sil, zapnutím mozkových závitů i překonáním vlastního strachu, ale ke vstupu do hrobky jsme se dostali. A tam nás čekala obrovská podívaná – truhla plná zlata, mnoho šperků i nějaké zvláštní egyptské nádoby, olejíčky a mastičky, které byly rozestavěné kolem OPRAVDOVÉ MUMIE! Všude hořely svíčky, louče a stěny pyramidy byly popsány hieroglyfy a nějakými zvláštními obrázky. Chvíli jsme se tou krásou kochali a byli celkem unešení, avšak naše touha a potřeba bohatství pro náš nový – svobodný – život v Egyptě byla silnější, a tak jsme nakonec odcházeli s pár poklady v kapse.
K večeři bylo obalené filé s brambůrkama a večer jsme si zase společně poseděli u táboráku. Jsme zvědaví, co nás v našem Egyptě čeká zítra!