4. DEN – FARAONOVA POMSTA

Dnešní ráno nás sluníčko neprobudilo, spíš teploty výrazně klesly, ale déšť stále náš program naštěstí nenarušil. Chtěli jsme vědět, kde je světová strana východ, abychom tam to sluníčko mohli vyhlížet, a tak jsme si jako rozcvičku zahráli hru na korouhvičku. Potom naše oblíbená snídaně se švédským stolem a dopolední program – při něm se pár odvážných oddílů rozhodlo zaplavat si v bazénu, někteří se věnovali vytváření egyptské galerie, jiní hráli společenské hry či sportovali. Hlavně se hrála přehazovaná, volejbal, tenis, badminton i další formy aktivity, při níž se drží v ruce pálka a cosi lítá přes síť. Střední kluci pak byli v kousku lesa, co nám tu zbyl a stavěli kuličkové dráhy, střední holky hádaly přísloví.
K obědu byl kuřecí řízek s bramborama a paní kuchařky musely určitě mít radost, protože děti jim do okýnka vracely samé prázdné talíře.

Ale co je hlavní! Jak už víme, včera se týmy dostaly přes strážce až do útrob hrobky, kde našli mumii i s celým jejím bohatstvím. Prstíky byly však nenechavé… no a od dnešního rána narážíme v táboře na spoustu zvláštních věcí – z jídelny zmizely boty, část míčů byla vyfouknutá a část jich visela převázaná nahoře na altánku a někdo dokonce rozházel všechny ustlané postele. A co je nejhorší – zjistili jsme, že asi po posledních zlodějích zůstala hrobka zdevastovaná. Má rozštípané dveře, jsou zničené nástěnné malby, zůstalo jen pár náramků a korálků a hlavně zmizela i celá mumie… Trochu nám to dělá těžkou hlavu a celý tábor usilovně přemýšlí, jak se to vlastně mohlo stát.

Po poledním klidu jsme viděli, jak to dopadá v Egyptě, když se objeví „faraonova pomsta“ – našim egyptským občanům se to bohužel stalo – jeden z nich zabral záchod a ostatní se tam prostě nemohli dostat, i když to moc potřebovali. No a tak jsme se rozhodli, že je v tom nenecháme a zkusili jsme si to alespoň na zkoušku. Zahráli jsme si hru latrína, při které hráči běhali po louce se životy v podobě útržků toaletních papírů a snažili se donést z latríny co nejvíce papírků naší latríngirl, která je potvrdila a započítala. Takhle to možná zní jednoduše, ale bohužel po cestě čekalo na Egypťany mnoho překážek v podobě různých průjmů, které přirozeně odebírali toaletní papír tolik potřebný k životu… ještě, že sem tam se v poli objevila i zácpa… No, kromě velkých sportovních výkonů to byla i velká zábava. Po návratu do tábora se pak oddíly věnovaly společným hrám a také malovaly dřevěná prkna, která prý budeme později určitě potřebovat.
Po programu proběhl ještě rychlý nástup s vyhlášením včerejších výsledků a pak odchod na večeři – kuskus s masovou směsí.

Po večeři byl druhý dnešní nástup s vyhlášením toaletních výsledků a jako večerní program byly dnes otevřené chrámové školy – jsou to různé soutěžní aktivity s vedoucími. Za každé úspěšné splnění zkoušky prý bude následovat odměna v podobě bodů pro smíšený oddíl… tak uvidíme, v kom se skrývají nejlepší studenti. Trochu nás dnes trápilo chladnější počasí, tak jsme večerní program ukončili o něco dříve. Navíc víme, že třetí den bývá kritický a na menších tábornících se náročnost programu už trochu začala projevovat. Spánek je proto nejlepší způsob, jak síly v těle doplnit. Přejeme tak všem dobrou noc 🙂