5. DEN – egyptské zkázy a cesta do chrámu

Dobré ráno! Dle zvyklostí jsme ráno koukli na svět a vydali se na hřiště procvičit svá těla. Tentokrát jsme se proměnili v starověké egyptské strojové robůtky, kteří měli svého programátora a ten se snažil, aby se roboti srazili. Chvílemi to byla opravdu velká sranda, hlavně když se robůtci zasekli u zdí nebo nám kráčeli pořád dál táborem. Na snídani nás čekalo další velké překvapení – zmizely všechny příbory kromě vidliček. Cereálie s mlékem se tak jedly vidličkou stejně jako se tak mazalo máslo na rohlíky. Byla to legrace, ale trochu nás to zase vyděsilo a pořád nevíme, co se děje.

Po snídani se tedy velcí otroci poradili a rozhodli se, že se se svou partou vydají do Egypta a kouknou, jestli se nějaké neplechy dějí všude. A zjištění bylo dost hrozné! Vypadá to, že Egypt zasáhlo 7 egyptských ran. Po celé zemi se přemnožily žáby, úrodu spásly kobylky a sarančata, veškerá voda se proměnila v krev, těla Egypťanů pokryly mokvající vředy, počasí si dělá co chce, všude jsou štěnice a stáda zasáhl dobytčí mor. To není úplně dobrá situace, a tak jsme cestou zamířili do chrámu, kde bychom snad mohli získat nějaké další informace. Na nádvoří bylo několik mnichů, u kterých jsme museli splnit pár úkolů – poznávali jsme svatostánky z celého světa, snažili se vytvořit předlohu nástěnné malby podle předlohy, hledali správnou cestu k chrámu, klanili jsme se bohyni Eset, učili jsme se oslavnou báseň a také jsme odevzdávali oběti. Mniši nás nakonec propustili ze svých zkoušek, ale do chrámu bylo potřeba vstoupit bos, pokleknout a modlit se. Splnili jsme to, a tak nám kněžka žijící v chrámu řekla vše, co věděla. Podle starých knih a proroctví prý může tyto egyptské zkázy způsobovat zbloudilá duše, která hledá cestu zpět do posmrtného života. Když si vybavíme pár posledních dnů, asi nemusíme moc přemýšlet, o jakou zbloudilou duši se jedná… pravděpodobně to má co dělat s mumií, kterou jsme v hrobce tak trochu okradli… Asi se jí to úplně nelíbí a probrala se a teď nám tu v táboře škodí. Alespoň už ty divné věci nejsou takovou záhadou… ale bohužel zatím vůbec nemáme ponětí, co s tím budeme dělat dál. Snad nás brzy něco napadne a už se nestane nic hrozného!
Tak s těmito všemi informacemi jsme se raději vrátili do tábora a hned jsme se vrhli na oběd – byl karbanátek s bramborem.

Po poledním klidu zůstali táborníci se svými oddíly – odvážlivci vyrazili do bazénu, kde nakonec voda vůbec nebyla tak studená, jak to původně vypadalo. Kluci zase vyrazili do lesa a také se hrálo mnoho nových her – s míčem, povídací a slovní hry i společenské hry. Odpoledne pak opět končily fotbalové zápasy, přehazovaná i volejbal.
K večeři nás čekal guláš s těstovinami.

A po večeři byl pro táborníky připravený dlouho očekáváný program – první diskotéka! Všichni tedy šáhli do svých tašek a kufrů, vytáhli čistá trička (včetně vedoucích!) namydlili se a vyvoněli. Celý večer tak našim táborem zněly tóny žhavé letní disco pod širým nebem! Moc jsme si to užívali, bavili jsme se, tancovali a vydali ze sebe poslední špetku energie. S úderem desáté pak tóny utichly a většina tábora se uložila ke spánku. Ovšem kromě nejstarších oddílů, kterým se najednou vlil do žil adrenalin, neboť je čekala noční soutěž. Doslova genderové klání, které spočívalo v tom, že kolem tábora v okruhu dvou kilometrů bylo vedoucími rozneseno několik barevných, svítících pásků na ruku. Obě skupiny (s doprovodem dvou sportovně založených vedoucích) vyrazily zároveň a vítězem se stávají ti, kteří po určeném čase najdou více pásků. Ostatní vedoucí zůstávají v táboře (ti méně sportovně založení) a sázejí si, která skupina vyhraje. Tento závod je zkrátka zajímavý pro všechny… ti lepší pak dostanou dobrou odměnu. To ale až zítra, stejně jako výsledky nočního soupeření 🙂