6. DEN – egyptské zemědělství

Jelikož některým oddílům se včerejší večerní/noční program trochu protáhl, tak ráno jsme si dovolili výjimečný táborový luxus a dali jsme si krásné ranní vstávání bez rozcvičky. Po rozkoukání se a naplnění bříšek na snídani jsme se vrhli na běžnou oddílovou činnost – bazén byl samozřejmostí, také spousta her a sportování. Vedoucí si přivezli nové hry, takže je potřeba všechny je vyzkoušet, naučit se je a pořádně si je zahrát. Střeďáci si šli do lesa dostavit své kuličkové dráhy a také se hrálo spousta povídacích a slovních her. Velcí probírali zážitky ze včerejší soutěže, trochu odpočívali a také připravovali dřevo na oheň.
K obědu byla masová směs s rýží.

Odpoledne jsme se opět soustředili na náš egyptský svět. Abychom tu mohli pokojně žít, potřebujeme se něčím živit a tak jsme se trochu víc zaměřili na egyptské zemědělství a pěstování plodin. V těchto krajích to totiž není nic snadného. Každý tým se nejprve pomocí tajného šifrování dozvěděl, co se bude pěstovat. Následně pak bylo potřeba získat dostatek vody, protože to je v Egyptě velmi vzácná komodita. Oddíly se přesunuly k potůčku, kde nabírali vodu a snažili se ji co nejvíce donést do zásobních lahví. Bohužel nějaká zlá síla (asi to bude ta zloudilá duše, co nás tu tak trochu otravuje) zničila veškeré přepravní nádoby, a proto z nich během cesty mnoho vody vyteklo. Bylo potřeba se proto přemisťovat k zásobním lahvím velmi rychle. Kromě toho, že to byl životně důležitý úkol, tak to byla i poměrně zábava a v horkém odpoledni vůbec nevadilo, že do potůčku všichni naskákali tak, jak byli – v oblečení, v botech… Po získání vody každý barevný oddíl získal květináč s hlínou a také zvláštní semínka, která budeme do konce tábora pěstovat a snad by nám z nich mělo vyrůst něco moc dobrého. Uvidíme, jestli se to povede.
K večeři byly boloňské špagety, které hlavně u menších táborníků způsobily velkou radost a nadšení.

Po večeři a našem oblíbeném nástupu, kde se vyhodnotily výsledky uplynulé soutěže, jsme tentokrát měli zábavný program. Vedoucí byli rozdělení na dvě poloviny a zahráli si hru Co na to Češi. Táborníci se stali skvělým publikem, které velmi rádo a vydatně tleskalo. Jedna skupina vedoucích výrazně vyhrávala, ale ani druhá se nevzdávala a byl to opravdu hrdinný boj. Do finálového kola se nakonec dostal tým složený z nevedoucích smíšeňáků (Vojta, Háňa, Tom, Míša, Lucka a Verča), ALE potřebný počet bodů pro absolutní vítězství nakonec nezískali. Hlavně to ale byla skvělá zábava a chvíli si to také mohli vyzkoušet zase vedoucí, jaké to je soutěžit, vyhrávat i prohrávat 🙂 Po ukázce od vedoucích pak bylo herní kolo připravené i pro děti, kteří si v rámci svých oddílů také vyzkoušeli trefit do sta nejčastějších odpovědí od Čechů. Tento program byl díky odpovědím našich kamarádů, rodin i rodičům našich táborníků, takže vám všem děkujeme za zábavu!!!! 🙂
A pak? Pak už jen ulehnutí do postelí a spánek na zítřejší celodenní výlet.