8. DEN -splouvání řeky Nil

Ráno jsme se na svět už zase usmívali plní sil a energie. Dnešní rozcvička byla opět egyptsky tematická – ve smíšených oddílech jsme totiž stavěli pyramidy. A to ne jen tak ledajaké – ale přímo lidské pyramidy! Byla to zábava a super protažení těl, které jsme navíc předtím provedli s vedoucími. Následoval odchod na snídani a dopoledne jsme strávili ve svých oddílech. Protože sluníčko nám tu svítí vydatně od brzkého rána, tak jsme samozřejmě hned museli obsadit bazén a tam jsme dováděli i zlepšovali svůj plavecký um. Odvážnější kluci se pustili do fotbalu, holky spíše kreslily a vyráběly. Střední kluci se vydali před sluníčkem schovat do lesa a postavili si parádní bunkry a domečky. Kromě toho jsme se taky učili pravidla nové hry – Kinball – což je takový veliký, ale lehoučký míč, který se chytá a speciálním způsobem se odpaluje. V následujících dnech nás pak čekají veledůležité zápasy.
K obědu byla dnes znojemská omáčka s knedlíkem.

Po poledním klidu jsme se opět vrátili k našemu životu v Egyptě. Naštěstí už se dlouho nestala žádná katastrofa, tak si tu můžeme poklidně žít. Možná se ta zbloudila duše už nějak uložila do hrobky sama. Protože dnes bylo opravdu krásné počasí, rozhodli jsme se, že si vyzkoušíme splouvání a splavování věcí po řece Nil. Aby se řeka dala splouvat, bylo potřeba nejprve si postavit vor. Dostali jsme nějaký základní materiál a další potřebné věci jsme našli všude kolem nás v přírodě. Týmy pak měly 90 minut na to, aby ze všech jednotlivých věcí postavily úžasnou lodičku, která se udrží na hladině. Měřítkem její odolnosti byla pyramidka postavená z kostkového cukru a položená na voru. A to byla právě ta velmi vzácná věc, kterou jsme se snažili splavit od mostu zpět k nám do tábora. Samozřejmě ale nešlo postavit jen tak nějaký vor, všechny lodičky byly vymazlené, vyšperkované a krásné. Jejich estetickou stránku ohodnotila nestranná porota a pak se šlo na vodu. Nejstarší děti se staly pro lodičky doprovodem, nejprve je kousek vedly řekou a pak na startovní čáře je pustily z vodítka a lodičky mezi sebou svedly veliký boj. Děti je hlídaly a koordinovaly, aby opravdu dopluly tam kam mají. To se nakonec úspěšně povedlo všem týmům, ale někteří přeci jen přepravili svůj náklad bezpečněji a sušeji než druzí. Touto soutěží tak přibyly další korkové korálky na naší hodnotící nástěnku.
K večeři bylo lečo.

Po večerním nástupu se celý tábor přesunul do lesa na dřevo, protože večer jsme opět usedli k táboráku. Museli jsme využít přítomnosti našeho zkušeného táborového vedoucího Richarda, který nám tu pár dní bude zpříjemňovat tábor. Oheň tak doprovázelo povídání a hlavně duo Míša a Ríša, které rozezpívalo celý tábor. Užívali jsme si příjemného večera a trochu jsme si protáhli večerku. Starší střední oddíly kluků a holek se pak na spaní přesunuly pod širák, bohužel hvězdičky překryly mraky a chvilku nad ránem spadlo pár dešťových kapek. Nebylo jich moc, ale dost na to, aby táborníky vyhnaly zpět do chatek. I to však byl velký zážitek!