9. DEN – staroegyptské sportování

Naše letní dobrodružství se pomalu přesunulo do své druhé poloviny a my jsme si ráno zacvičili hru, jejíž jméno Michal G. zapomněl :-)) Ale byla dobrá a bavila nás! A pak jsme šli na snídani… ta nás taky bavila :-))
A co bylo dál? Vrhli jsme se na „starou egyptskou“ hru, která se jmenuje kinball a její hlavní pomůckou je obrovský ale lehký míč. Na hřišti se současně pohybují tři týmy, z nichž jeden vždy velký míč odpaluje a druhý ho chytá. Abychom všichni měli stejná pravidla (a aby byla trochu zábava), tak si první kolo hry zahráli vedoucí. Jeden z týmů byl ryze pánský, jeden byl čistě emancipovaný a třetí tým byl krásně smíšený. Smích to rozhodně vyvolávalo a vítězem se nakonec stali pánové. Po této exhibici už do klání nastoupily barevné oddíly a rozhodně to nebylo jen takové přátelské pošťuchování. Všechny týmy jsou totiž zcela odhodlané získat co nejvíc bodů na hodnotící provázky. Hráči se do balónů pokládali obětavě, vybírali každé hody a dávali do hry veškerou energii. Patří jim opravdu velká poklona, protože hřiště bylo opravdu velké a celou dobu na něj svítilo slunko. Kromě krásných sportovních výkonů jsme se tedy i perfektně opálili. Super bonus! Týmy se střídaly dle rozpisu a i ti, kteří zrovna odpočívali ve stínu, se zájmem a zápalem sledovali zápasy ostatních a složitými výpočty počítali své i soupeřovy body.
K obědu byly výborné ovocné knedlíky, meruňkové, které do všech padaly závratnou rychlostí.

Po poledním klidu jsme se opět vrátili na hřiště a sportovní klání pokračovalo celé odpoledne. Pauzy některé týmy vyplnily koupáním v bazénu. Čím více se rozpis her blížil ke konci, tím více vzrůstalo napětí nejen mezi dětmi, ale i mezi vedoucími. Každý chtěl pro sebe co nejvíce bodíků. To se nakonec nejlépe podařilo červeným, ale i jiné týmy projevily své skryté talenty. Po sportování si dětičky sdělovaly své dojmy v oddílech, střední holky si ještě daly svou workout výzvu.
K večeři byl holandský řízek s bramborovou kaší.

Večerní program byl klidový, neboť táborníci za sebou mají hodně náročný program a únava se trochu nasčítala. Všichni se tak přesunuli do jídelny a koukli jsme se na film „Asterix a Obelix, Mise Kleopatra“. Těsně před večerkou začalo světelné představení na nebi, trochu nám tu prší, ale všechno je v pořádku, děti už spí a vzduch venku je příjemně umytý 🙂 těšíme se tak na zítřejší den!