10. DEN – rychlé občerstvení McDon

Dnes ráno byl náš tábor opět trochu zalitý deštěm, proto jsme měli zrušené rozcvičky a vydali jsme se rovnou na snídani. Vítězové mafiánské detektivní hry si užili snídani, při které je obsluhovali vedoucí dle jejich výběru. A pak už bylo hodně naplněné dopoledne. Probíhalo oddílové focení, společné focení vedoucích a potom i focení smíšeňáků a všech mafiánů. Následovala další část našeho příběhu, která byla velmi nečekaná. Don Vito Popcorn si poklidně snídal a najednou… přišla policie a byl zatčen! Opravdu ho odvedla policie, takže jsme teď trochu nejistí, co se bude dít dál. V trochu rozpacích jsme došli na oběd. Těstoviny se žampionovou omáčkou.

Odpoledne začala další část celotáborovky – nemáme sice Dona, ale na Hlavní ulici byl otevřený nový fastfood McDon, tak rodiny zkusily, zda tam nevydělají velké bohatství. Číšníci nosili objednávky šéfkuchařům, kteří pak úkolovali své kuchaře v hledání těch správných ingrediencí. Krmení byli vedoucí smíšeňáků a moc se jim to líbilo. K opravdové večeři bylo srbské rizoto.

Po večeři byla pro vedoucí i děti přichystaná nová výzva – na chvíli si vylosovali nové oddíly a večerní hry a program strávili v nových útvarech. Pro někoho to byla velká výzva, pro někoho zábava, pro někoho silný zážitek.
Oddíl mladších středních holek se rozhodl dnešní noc strávit pod širákem, tak uvidíme, zda tam vydrží až do rána 🙂