11. DEN – Rivalita rodin

Ráno bylo moc příjemné, protože jsme si všichni společně zatancovali. Probudilo to i ty největší ospalce, což bylo pro následující dopoledne důležité. Rodiny totiž po zatčení Dona začaly vystrkovat růžky a rozhodly se soupeřit mezi sebou. V první disciplíně vodní bitvy bylo úkolem týmů uchránit svého vedoucího od přívalem vody. Tam vypadl tým žlutých. V druhé disciplíně šlo o lidský přepravník, který stěhoval svého miničlena a nejpomalejší byli oranžoví, třetí soutěž pak byla čtyřvybika, kde vypadli růžoví. Tři týmy pak soupeřily v obsazování barevných koleček, což nejpomaleji zvládl tým zelených a poslední soutěž – lodě s vodními bombami nakonec porazila červený tým. Vyhráli modří a jejich poslední výzvou bylo vysadit svého vedoucího na vrchol našeho pódia – povedlo se!
K obědu byla květáková polévka a karbanátek s bramborami.

Odpoledne se oddíly věnovaly svým programům – nejstarší hráli různé sportovní hry, jako třeba šroubovák, střední holky se přetahovaly na gumách a vyzkoušely si Kubb, malé holky modelovaly. Střední oddíly kluků hrály frisbee. Čekali jsme bouřku, ale zatím se nám vyhnula 🙂
K večeři byly zapečené těstoviny.
No a vzhledem k ne příliš příznivé předpovědi počasí se dnes promítá letní kino… ale v jídelně. Na programu je Já, padouch.