12. DEN – soudní proces

Vraťme se ještě k dnešní noci – velké oddíly absolvovaly noční výsadek, kdy byly odvezeny na neznámé místo a spolu s vedoucími se snažily ve tmě najít cestu zpět do tábora. Dvě skupiny proti sobě soupeřily a ti, kteří prohráli si uběhli 11 km. Úctihodný výkon! Ráno si proto mohly tyto děti přispat. Dopoledne proběhl celotáborový kvíz, při kterém soutěžily namíchané 6-7členné týmy. Byla to velká zábava i pro vedoucí.
K obědu byl kuskus a kuře.

Po obědě byl celý tábor pozvaný na soudní proces s Donem Vitem Popcornem. Ten je sice stále ve vazbě, ale soud proběhl i bez jeho přítomnosti. Právnička Lucia Diffamati se velmi snažila jeho jméno očistit, ale týmy se naopak hodně snažily přinést všechny důkazy, které by Dona usvědčily. Tím se totiž zajistí jejich vlastní nevina. Všechny smíšené oddíly vytrvale plnily úkoly a hledaly ty správné stopy, což se nejlépe povedlo týmu zelených.
Proces musel být na chvíli přerušený kvůli počasí, ale po večeři (milánské špagety) líčení pokračovalo a soud nakonec na Donem Vitem Popcornem vynesl rozsudek a došlo k odsouzení na dlouhých 30 let. Vypadá to, že náš příběh pomalu směřuje ke správnému konci a v Chicagu bude vedle sebe poklidně žít šest mafiánských rodin…
S padající tmou začal i déšť, a tak byla druhá večeře s donáškou až na chatku. Teď už neprší a všichni táborníci jsou po náročném dni uložení ve svých postelích.