13. DEN – zahlazování stop

Ráno nás trošku překvapila dost nízká venkovní teplota, ale rozcvičkám to nebránilo. Po snídani byl jeden z posledních táborových programů – střední a malí kluci hráli frisbee, vybiku a dělali kroužek důvěry. Malé holky malovaly své modelované výrobky, střední si tentokrát vymýšlely program samy a bavily své vedoucí. Velké oddíly hrály společně také nové hry.
K obědu byla čočka.

A po poledňáku to začlo. Rodiny se dozvěděly, že existuje nějaká důvěryhodná osoba, která je schopná schovat jejich účetní knihy. To je totiž poslední důkaz, který by je mohl usvědčit a spojit s Donem Vitem Popcornem. Ta osoba se však neukáže jen tak, to je jasné. Oddíly proto sbíraly střípky, které pak společně poskládaly a našly fotku osoby a místa, kam mají knihy dopravit. Zezadu bylo také napsané heslo pro identifikaci. Úkoly pro oddíly nebyly snadné, ale krásně se s nimi vypořádali a nakonec opravdu celou fotku poskládali. Zjistili, že knihy je potřeba dát Carlovi, který je ukryje do bezpečí. Vlastně to je ten člověk, co ho znají z novin, kam píše své sloupky… Všichni se rozběhli na určené místo a knih se zbavili. Ufff, to bylo o fous – policie všem šlapala na paty.
Kvůli počasí se ještě hry dohrávaly po večeři (masová směs na zelenině s rýží), ale bohužel i tak jsme končili s vydatným deštěm. Proto byl místo posledního táboráku zvolen náhradní program – film v jídelně a druhý díl filmu Já, padouch. Trošku jsme protáhli večerku, ale to nevadí, však už se dětičky brzy pořádně vyspinkají doma.