2. DEN – hledání mafiánských rodin

Dnes nás na táboře nás neprobudilo sluníčko, ale kapky deště – které byly poměrně jemné a hlavně příjemné po včerejším urputném vedru. Rozcvičky příjemně probudily celý tábor a hurá na snídani. No a potom se zase začaly dít věci… Don Vito Popcorn si hned po snídani pozval do svého domu všechny nové Caporedgimo a vysvětlil jim, jaká je čest patřit do jeho rodiny a pověřil je úkolem rozšířit své mafiánské řady. Naštěstí bylo v našem tábořišti hodně adeptů na nové členy rodiny a ty si ve velkém hemžení našli svoje velké šéfíky. A pak se celá rodina nechala tetovat svým poznávacím znakem a také každý dostal příslušný barevný klobouk – jaký má každý správný mafián!
K obědu byla nudličková polévka a svíčková s knedlíky. Talíře se paní kuchařce a panu kuchařovi, kteří se o nás starají, vracely prázdné.
Po poledním klidu už sluníčko zase vytrvale sledovalo, co v táboře děláme. Holky vyrazily hrát AZ kvíz do lesa, jiné se věnovaly slovním hrám a hříčkám na pódiu a dalším společenským hrám. Kluci sportovali, stavěli kuličkové dráhy a s velkou radostí všichni navštívili náš skvělý táborový bazén!
K večeři byly zapečené těstoviny a večer vedoucí nabídli různé aktivity, které si děti mohly vyzkoušet. Chcete vědět, co se dělo? Hrál se poker, pletly se copánky a dělaly se náramky z korálků nebo z bavlnek.
Druhá večeře (rohlík a chléb s pažitkovou pomazánkou) zmizela snad rychlostí blesku, který se záhy objevil i na obloze. Bouřka nebyla malá, ale krásně se nám pročistil vzduch a spaní byla jedna báseň.