3. DEN – byznysy v Chicagu

Počasí se dnes v noci opravdu blýsklo 🙂 Ráno jsme si na snídani ještě protančili mezi kapkami deště, což přispělo k tomu, že nebylo rozcvička a z toho vyplýval i trochu pozdější budíček. Takže sláva noční bouřce a rannímu dešti. Trochu více spánku ocenil každý v táboře 🙂 Po snídani se ke svým programům uchýlily oddíly – většina volila střechu nebo bezpečí chatky. Malé holky hrály společenské a deskové hry, střední se věnovaly různým kreslícím a pantomimickým hrám, hrály parlament a psychiatrii (nebojte, všichni jsme v pořádku 🙂 ). Velcí kluci připravili dříví na oheň. Také nám dorazila první pošta!!!
K obědu byla hrachová polévka a znojemská omáčka s rýží. Po poledním klidu už vykouklo sluníčko a vrátilo opět teploty do vysokých stupňů. Nás čekalo další cétéčko… Don Vito se rozhodl ukázat svým novým rodinám všechny podniky a byznysy, které ve městě řekněme chrání a užívá si pak jejich výdělků z obchodů. Rodiny nakoukly do řeznictví, doků či do holičství. Navštívily benzínku, bar a také trafiku. A úkoly plnily i v docích, v pizzerii a v realitní kanceláři. Je pravda, že s takovými kontakty se Donovi Popcornovi ve městě asi dobře pracuje. Vítězem dnešní části celotáborové hry se stal tým zelených (Casa di Reina), ale zaslouženou finanční odměnu si na svůj účet připsal každý tým. Všichni totiž potom navštívili zmíněné byznysy a vyžádali si od nich slušné sumy právě za Donovu ochranu. Vše klape tak, jak má… ale uvidíme, jak dlouho tento klid v městě vydrží.
K večeři byly boloňské špagety (mňam) a poté jsme slavnostně zapálili náš první letošní táborák, který jsme si společně moc užili. Zpívalo se, hrálo na kytaru a k druhé večeři byla rybičková pomazánka. Teď už jsou všichni táborníci i mafiáni i další obyvatelé našeho tábora uložení v postýlkách a chystáme se přes noc opět nabrat síly na další program.