4. DEN – mafiánské zákony

Ještě než se začneme věnovat dnešnímu dni, musíme se poohlédnout do včerejška. V noci totiž střední oddíly předváděly svou odvahu. Děti byly zavedeny na tři trasy a postupně se vracely do tábora. Všichni byli moc stateční a tuto nelehkou zkoušku zvládli! Odměnou jim byl trochu posunutý budíček a lehčí rozcvička.
Po snídani se táborníci rozdělili do oddílů a věnovali se své zábavě – většina týmů vyrazila mimo tábor: malé holky stavěly domečky v lese a povídaly si o táborových zážitcích, velcí hráli maršála a špiona, střední kluci si užili zážitkovou hru nemocnice, při které absolvovali trasu s určitými omezeními a střední holky si v táboře dostatečně užily bazén.
K obědu byly knedlíky, zelí a maso.
Odpoledne jsme se pustili do další části naší hry. Mafiáni se tentokrát seznamovali s důležitými zákony. Každý musí vědět, že rodina má držet při sobě, že existuje zákon omerty a vendety a také je třeba držet loajálnost a znát sicilské kořeny. Týmy si soutěžení moc užily a na jejich bankovní konta tím přibydou opět další korunky. K večeři byla treska s bramborem a večer nás čekají další oddílové hry a programy.