5. DEN – pašování whisky

Dnešní krásný den nám opět začal rozcvičkama, které celý tábor krásně nastartovaly. A po snídani jsme ve velkých výkonech pokračovali! Protože je v Chicagu teď tvrdá prohibice, tak bar Anny Rigatonni má trochu problém s dodávkami pití. Don proto pověřil svoje rodiny, aby zajistily whisky z Kanady. Všichni se proto vydali k hranicím a přenášeli alkohol. Museli však být hodně opatrní na celnici, protože bedliví celníci je samozřejmě při přechodu hranic kontrolovali. Komu se přechod hranic s pašovaným materiálem nepodařil, musel se vrátit zpět do Kanady. Ale nakonec se rodinám podařilo sehnat dostatek lahví s whisky, takže tajná akce se v baru Tri Scoiattoli může uskutečnit.
K obědu byla fazolová polévka a masová směs s rýží. Po poledním klidu jsme si opět užívali sluníčka a teplého počasí. Mnoho oddílů se oddávalo vodním radovánkám v bazénu, tvrdě se pracovalo na sluníčku a kluci připravovali dřevo. Hrály se společenské hry a holky se učily přísloví. Také proběhly hry jako bomba a štít, evoluce, račí fotbal a tematicky Palermo.
K večeři byl buřtguláš a dnešní pašovací etapu vyhrál oddíl zelených – Casa di Reina. Po večeři zůstali táborníci ve svých smíšených oddílech, protože nás čekají automobilové závody, a proto je potřeba si připravit své železné oře. Po druhé večeři (vajíčková pomazánka) začalo trochu kapat, a proto se všichni uchýlili do svých chatiček a chystají se ke spánku. Dobrou noc z Podhradí.