6. DEN – celodenní výlety

Dnes si trochu odpočineme od celotáborovky a tábor si odpočine od nás! Všichni si připravili do batůžků pití, pláštěnku a svačiny a po snídani jsme vyrazili za táborovou bránu.

Nejmladší oddíly odjeli vlakem do Ledče, kde přestoupili do menšího vláčku a ten je odvezl až do Mrzkovic. Tam odtud se pěšky podél Sázavy prošly až na Stvořidla – nejhezčí úsek Sázavy. Po nákupu zmrzlinek, jiných dobrůtek a cachtání nohou se ale spustila velká bouřka a tak byl výlet chvíli přerušený schováním se v kiosku. Po znovuvysvitnutí slunce se výletníci dali opět do pohybu a došli až do Ledče, kde byl celodenní výlet zakončen zážitky v Bille. Odtud již vlakem do tábora a hned na večeři. Nejmladší celkem ušli 12 km.

Střední oddíly kluků a holek se vydaly z tábořiště pěšky ke kempu U vlka, kde si daly několik mlsek. V plánu bylo i koupání, ale voda začala padat z nebe, takže ručníky se najednou skvěle hodily jako pláštěnky. Po přeháňce šli táborníci a tábornice pěšky došly až do Chřenovic. Odtud je vlak vyvezl do Ledče, kde měli rozchod a pěšky se vydali přes rybníček zpátky do tábora. Jejich cesta byla dlouhá něco kolem 14 km. V táboře si pak dali zaslouženou regeneraci v podobě bazénu. A pak večeře – vepřový plátek s bramborem.

Večer v táboře si zbylí táborníci udělali oheň, opekli si buřty a také zpívali s kytarou. Došlo k plnění nějakých pěveckých trestíků a po uložení větších dětí zbyly u ohně jen ti nejmladší, kteří se dnes ještě vydali plnit stezku odvahy.
Museli pomoci Donovi Nachosovi (předkovi našeho Dona Popcorna) vrátit poklad, který mu rozkradli jeho příbuzní a ještě ho chladnokrevně zabili. Malí se proto vydali na stezku, prošli si senzorickým chodníčkem, našli svítící kamínky a nakonec trefili jelena. Za to dostali mince a ty pak ve tmě na hradě hodili zpět Donu Nachosovi a jeho duch konečně došel klidu a za to jim dal malou, sladkou odměnu. Všichni malí byli skuteční hrdinové a své úkoly zvládli parádně. Potom už se celý tábor po náročném dni uložil ke spánku.

Velké oddíly dnešní den zahájily svůj dvoudenní puťák s přespáním venku pod širákem. Jejich cesta začínala jízdou vlakem do Žďáru nad Sázavou, kde došlo k přestupu a jízdě do cílového místa – Želivec. Začala pěší cesta 13,5 km na Starý rybník, kde nádherná písková plážička poskytla skvělé koupání. A pak se pokračovalo dalších 10 kilometrů na zříceninu hradu Sion. Tam se oddíly ubytovaly pro dnešní noc, proběhla soutěž v rozdělávání ohně (s jasným vítězem – HOLKY!!!) a hrály se hry. Na závěr večera bylo posezení u ohně, buřtíky a hraní na kytaru. Po ušlapaných 25 kilometrech se i velcí se svými vedoucími rádi uložili ke spánku.