7. DEN – Tajný bar

Velké oddíly strávily krásnou noc pod širákem a ráno vstávaly se zvuky Tuláckého rána, které jim na kytaru hrál náš milý Ríša. Po zabalení věcí se táborníci přesunuli do Týniště, odkud odjeli vlakem do Zruče. Následoval městský rozchod a těsně před obědem se velké oddíly vrátily zpět do tábora.

Zbytek tábora se krásně rozcvičil, posnídal a dopoledne se věnoval programu po oddílech – střední kluci společně hráli famfrpál, malé holky s těmi většími společně tancovaly na suchu i v bazénu a další oddíl středních holek vymýšlel vtipné komentáře k různým fotkám vedoucích. K obědu byly buchtičky se šodo.

Po poledním klidu osídlila náš tábor velká rodina mafiánů a úkolem táborníků bylo sestavit jejich portréty a poznat, kdo je kdo. Kdo má jaký knír, oči a bradu. Odměnou nejlepšímu týmu pak bude obsluhování od dvou vybraných vedoucích na snídani. Je to velká motivace, a proto se týmy do úkolu pustily opravdu s velkou energií. Zbytek odpoledne oddíly opět hrály různorodé hry.
K večeři byla skvělá rajská s kolínkama.

A po večeři se opět probudil mafiánský svět. Redakce novin Hlas Chicaga totiž pro dnešní večer zjistila, kde se bude nacházet tajný bar Anny Rigatonni a jaké heslo je potřeba pro vstup. A jelikož se povedlo napašovat hodně whisky, program na večer byl jasný. Rodiny vyluštily snadnou šifru a následně podle šipek bar opravdu našly. Táborníci si pak večer užili s jazzem, tancem, světýlkama i písničkama z tohoto století. A k druhé večeři jsme z kuchyně dostali výborný perník.