8. DEN – Loupež století

Dobré ráno z Podhradí! Dnešní den nám opět začal příjemnými rozcvičkami a tou nejlepší snídaní. Na takový start dne se skvěle navazuje, a proto se táborníci hned rozdělili do smíšených oddílů a vyrazili do svých automobilek. Už dorazily všechny součástky, takže výroba mohla začít naplno. Týmy se do toho pustily opravdu s vervou a za dopoledne vzniklo šest neskutečně krásných, barevných aut. V tom se bude závodit jedna báseň.
K obědu byl guláš s houskovými knedlíky.
A odpoledne? Přišel Don a přinesl svým Caporegime plány na velkou loupež. Rodiny tak měly jasný úkol – nejprve zjišťovaly kódová jména všech postav našeho příběhu podle daných kritérií a nakonec získaly obálku, ve které bylo jméno nejvhodnějšího kandidáta na loupež. A světě div se, jako nejlpeíš na soutěž byli vybráni právě vedoucí smíšených oddílů. Ve výstavních prostorech (na pódiu) tedy absolvovali náročnou trasu zabezpečeným prostorem Merchandise Mart, aby si na konci odnesli svůj pytlík s lupem a zapsali tak na svá konta další tučnou odměnu. Všem se loupež vydařila, takže Don byl zcela spokojený…
K večeři byl těstovinový salát. A večer už byly pro děti připravené aktivity s vedoucími – hrály se karty, UNO, Výbušná koťátka nebo Švábí salát. Střílelo se na terč, zkoušela se slackline a taky akrobatická jóga. Byl to naplněný den zážitky!