9. DEN – „24hodinový“ závod

Ráno opět probíhalo podle již zažité šablony – rozcvička a potom snídaně. Počasí nám dnes přálo, a proto jsme hned dopoledne pokračovali v našem příběhu. Byly pořádané velké automobilové závody podobné 24 hodinovému závodu v Le Mans. Ty naše v Chicagu trvaly „jen“ 48 minut, ale o to větší zápal do nich všechny týmy vložily. Jezdilo se různými automobilovými značkami a úkolem vždy dvoučlenné posádky bylo objet tři kola, během kterých se muselo přezouvat (boty) a také tankovat (vodu). Všechny oddíly předvedly na sluníčku neskutečné výkony. Protože to je velmi prestižní závod, byly povolené i sázky na vítěze – ty se povedly modrému týmu, který vsadil sám na sebe a závod skutečně vyhrál!
K obědu byly řízky a brambory.

Po poledním klidu jsme se věnovali opět programu po oddílech – hojně byl využívaný táborový bazén, střední holky vyrazily na blízkou zříceninu hradu Chřenovice. Velcí připravili dřevo na večerní oheň, velké holky meditovaly přímo v lese. Starší střední holky hrály kuskus a malé měly wellnes.
K večeři byl vepřový plátek na paprice a rýže.
Večer proběhl táborák s kytarou a všichni jsme strávili příjemný společný čas. Když padla tma, došlo ještě na večerní etapu celotáborové hry. Po táboře byly rozmístěné důkazy proti Donovi Popcornovi a týmy se snažily je nepozorovaně a neslyšně získat proti hlídačům. Komu se nepodařilo, byl na deset minut umístěný do vězení, kde mohl zpytovat své svědomí. Uvidíme, k čemu se budou důkazy rodinám hodit dál.